ДЖЕРЕЛЬНА БАЗА ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОБЛЕМИ ВЗАЄМОДІЇ «ВИЩИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД – ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА» В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.12.2020.206744Ключові слова:
джерельна база, взаємодія, педагогічний процес, взаємозв’язок теорії і практики, вищий педагогічний навчальний заклад, загальноосвітня школа.Анотація
Проаналізовано та систематизовано джерельну базу дослідження з узагальненими теоретичними та практичними висновками, згідно з якою розкрито важливість малодоступних наукових статей вітчизняних учених і науковців, які друкувалися на сторінках педагогічних журналів і науково-методичних періодичних видань, дисертаціях, монографіях. У наукових працях на підставі аналізу філософської, психолого-педагогічної літератури обґрунтовано сутність понять: «взаємодія», «педагогічна взаємодія», у яких підкреслювалась важливість та єдність у стосунках учасників навчального процесу.
Показано досвід попередніх поколінь із розробки теоретичних і практичних здобутків, що є джерелом розвитку й поліпшення взаємодії вищого педагогічного навчального закладу та загальноосвітньої школи. Підкреслено ефективність співпраці в процесі пошуку методів і прийомів з удосконалення педагогічної взаємодії «вищий педагогічний навчальний заклад – загальноосвітня школа» з метою наступності.
Посилання
Адаменко, О. В. (2006). Розвиток педагогічної науки в Україні в другій половині ХХ століття (1950 – 2000 рр.). (Дис. д-ра пед. наук). Луганськ, Україна.
Березівська, Л. Д. (2008). Реформування шкільної освіти в Україні у ХХ столітті. Київ, Україна: Ін-т педагогіки АПН України.
Гончар, О. В. (2011). Педагогічна взаємодія учасників навчального процесу в системі вищої освіти України (історико-педагогічний аспект). Харків, Україна: ХНАДУ.
Гончаренко, С. (2007). Методологічні засади побудови педагогічної теорії. Шлях освіти, 3, 2–10.
Задорожна, О. М. (2012). Управління взаємодією загальноосвітнього та вищого навчальних закладів. (Дис. канд. пед. наук). Луганськ, Україна.
Козакова, Н. В. (2004). Організаційно-методичні засади педагогічної практики майбутніх вчителів початкової школи в умовах ступеневої підготовки. (Дис. канд. пед. наук). Київ, Україна.
Коротаева, Е. В. (2007). Педагогическое взаимодействие и технологии. Москва, Российская Федерация: Academia.
Чепурна, Н. М. (2005). Науково-методичні засади розвитку системи підвищення кваліфікації педагогічних працівників України (1970 – 2004рр.). (Дис. канд. пед. наук). Київ, Україна.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).