ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ ЛІЦЕЇСТІВ ЗАКЛАДІВ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ З ВІЙСЬКОВИМ ПРОФІЛЕМ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.12.2020.206741Ключові слова:
педагогічні умови, військово-професійна орієнтація, військово-патріотичне виховання, мотивація, цінності, навчально-пізнавальна діяльність.Анотація
Стаття присвячена актуальній проблемі: військово-професійній орієнтації ліцеїстів закладів спеціалізованої середньої освіти з військовим профілем. Опрацьовані результати узагальнення висновків наукових праць учених, які розв’язують проблему військово-професійної орієнтації юнаків. Визначено основні педагогічні умови військово-професійної орієнтації ліцеїстів, до яких слід віднести військово-патріотичне виховання юнаків, формування цінностей і мотивації майбутньої військово-професійної діяльності в ліцеїстів, а також формування культури навчально-пізнавальної діяльності вихованців ліцеїв. У статті означені необхідні складові патріотичного виховання ліцеїста, визначені його види та форми, які доцільно використовувати в сучасних умовах в ліцеях. Розглянуто, що цінності є ключовим чинником військово-професійної орієнтації ліцеїстів, які є підвалиною їхньої мотиваційної сфери щодо майбутньої військово-професійної кар’єри.
Посилання
Брижатий, Є. І. (2013). Врахування мотиваційних чинників у структурі підготовки майбутніх офіцерів інженерних військ. Вісник Національного університету оборони України, 3(34), 19–25.
Бусел, В. Т. (2004). Великий тлумачний словник сучасної української мови. Київ, Ірпінь, Україна: ВТФ «Перун».
Волкова, Н. П. (2007). Педагогіка. Київ, Україна: Академвидав.
Джирдарьян, И. А. (1974). О месте потребностей, эмоций и чувств в мотивации личности. Теоретические проблемы психологи. (С. 145–169). Москва, Российская Федерация: Наука, Е. В. Шорохова.
Маслоу, А. (1999). Новые рубежи человеческой природы. Москва, Российская Федерация: Смысл.
Наказ Міністерства оборони України № 360 від 05.06.14 року «Про затвердження Інструкції про організацію та проведення військово-професійної орієнтації молоді та прийому до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти». Взято з https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0704-14
Тимчик, М. В. (2015). Патріотичне виховання старших підлітків у процесі фізкультурно масової роботи. (Дис. канд. пед. наук). Київ, Україна: Київський Національний університет.
Ткаченко, В. М. (2008). Патріотизм. Енциклопедія освіти. Київ, Україна.
Ягупов, В. В. (2000). Військове виховання: історія, теорія і методика. Київ, Україна.
Ягупов, В. В. (2002). Педагогіка. Київ, Україна: Либідь.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).