ОСОБЛИВОСТІ ВИКЛАДАННЯ ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ СТУДЕНТАМ КОМП’ЮТЕРНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.12.2020.206637Ключові слова:
вища освіта, вища математика, викладання англійською мовою, мультинаціональні групи, студенти комп’ютерних спеціальностей.Анотація
Статтю присвячено актуальній проблемі викладання вищої математики англійською мовою в мультинаціональних групах студентів комп’ютерних спеціальностей. Отримання англомовної професійної освіти все більше приваблює сучасну молодь перспективами участі в програмах академічної мобільності та продовження навчання в провідних університетах світу, підвищення їхньої конкурентоздатності на ринку праці. Проаналізовано поширені проблеми мовного та предметного характеру, що виникають в процесі навчання українських та іноземних студентів, що не є носіями англійської мови. Надано рекомендації щодо організації занять і підготовки методичних матеріалів, запропоновано засоби діагностики. Приділено увагу особливостям математичної підготовки майбутніх фахівців сфери інформаційних технологій. Наведені підходи, за досвідом авторів, дозволяють підвищити інтенсивність пізнавальної діяльності студентів загалом і покращити якість отриманих знань і навичок.
Посилання
Власенко, К. (2018). Про підготовку до викладання математичних дисциплін англійською мовою кафедрою вищої математики ДДМА. Матеріали міжнародної науково-методичної Інтернет-конференції «Проблеми математичної освіти: виклики сучасності» Взято з https://conferences.vntu.edu.ua/index.php/pmovc/pmovc/paper/viewFile/5472/4661
Карупу, О. В., Олешко, Т. А., Пахненко, В. В. (2011). Про деякі особливості викладання математичних дисциплін англомовним студентам. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету. Серія: Педагогічні науки, 83, 76–79.
Карупу, О. В., Олешко, Т. А., Пахненко, В. В. (2012). Деякі особливості викладання математичних дисциплін іноземним студентам. Східно-Європейський журнал передових технологій, 2/2 (56), 11–14.
Карупу, О. В., Олешко, Т. А., Пахненко, В. В. (2018). Про викладання лінійної алгебри та аналітичної геометрії англомовним студентам технічних інститутів НАУ. Фізико-математична освіта, 4(18), 59–64.
Нікулін, О. В., Наконечна, Т. В. (2013). Тримовний математичний міні-словник. Дніпропетровськ, Україна: Біла К. О.
Степанян, И. К., Дубинина, Г. А., Ганина, Е. И. (2017). Билингвальный подход к обучению математике иностранных студентов. Международный научно-исследовательский журнал, 12(66), 67–172.
Misiura, Ie., Stiepanova, K. (2017). Higher Mathematics. Guidelines to solving practical tasks on the definite integral for Bachelor's (first) degree students of all specialties Simon Kuznets Kharkiv National University of Economics. Взято з http://www.repository.hneu.edu.ua/jspui/handle/123456789/18126
Panova, N., Titarev, V., Toreanik, L. (1995). Integral calculus of functions of one variable: teaching aid for foreign students of all specialties. Kharkiv, Ukraine: Publishing House of KhNUE.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).