СТИМУЛЮВАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА ДО ЗНАННЯ ТРАДИЦІЙ, ОБРЯДІВ І ЗВИЧАЇВ НАРОДУ ЗАСОБАМИ ДИЗАЙН-ПРОЄКТІВ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.11.2019.197235Ключові слова:
стимулювання, традиції, дизайн, дизайн-проєкт, проєктування, етнодизайн.Анотація
У статті проаналізовано забезпечення стійкої мотивації вчителів образотворчого мистецтва в застосуванні дизайн-проєктів у професійній діяльності як засобу стимулювання до знання традицій, обрядів і звичаїв українського народу. Під впливом стимулювання до традицій українського народу формується світогляд особистості, який впливає на уявлення людини не лише про навколишній світ, а й на власний внутрішній світ, на адекватну оцінку ситуації і адекватне її сприйняття.
Дизайн-проєкт як творчий метод формування в студентів етнохудожньої культури ґрунтується на національних засадах традиційного декоративно-ужиткового мистецтва й сучасного дизайну, сприяє розвитку художньо-проєктної культури, творчих якостей особистості, вихованню національної самосвідомості, необхідних для здійснення ефективної професійно-педагогічної діяльності.Посилання
Баран, В. (2007). Етногенез українського народу: короткий нарис. Київ, Україна: Товариство «Знання».
Дубровский, Е. Н. (1996). Информационно-обменные процессы – факторы социального развития. Москва, Российская Федерация: Союз.
Попова, О. С., Королёва, Н. С. і Чирков, Д. А. (1984). Народные художественные промыслы. Москва, Российская Федерация: Легкая и пищевая пром-сть.
Полат, Е. С. (2007). Новые педагогические и информационные технологии в системе образования. Москва, Российская Федерация: Академия.
Радченко, К. В. (2002). Дизайн: історія і сучасність. Україна: Шкільна бібліотека.
Савченко, Л. О. (2011). Проектні технології як засіб підвищення якості знань студентів вищої педагогічної школи. Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Педагогіка, 3. (С. 362–366). Тернопіль, Україна.
Чирва, О. (2012). Етноскладова дизайн – освіти. Становлення і розвиток етнодизайну: український та європейський досвід: Матеріали І Міжнародної науково-практичної конференції. (С. 174-179). Полтава, Україна: Полтавський літератор.
Ягупов, В. В. (2002). Педагогіка. Київ, Україна: Либідь.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).