АРТ-ТЕРАПЕВТИЧНА ПІДГОТОВКА ЯК СКЛАДОВА ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЗРІЛОСТІ КУРСАНТІВ ПОЛІЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.11.2019.197233Ключові слова:
арт-терапія, кримінальний профайлінг, підготовка курсантів поліції, соціальна зрілість.Анотація
У статі розглянуто проблему особливості арт-терапевтичної підготовки майбутніх курсантів поліції з метою формування в них соціальної зрілості, обґрунтовано основи кримінального профайлінгу в їхній професійній підготовці. Методологія кримінального профайлінгу передбачає роботу з матеріалами кримінального провадження та інтерпретацію доказів. Результатом роботи профайлера є кримінальний профіль – юридично значимий документ, у якому описані особистість і поведінка злочинця і жертви в ключі вчиненого злочину або серії злочинів. Сучасна парадигма профайлінгу має кілька джерел походження: дослідження кримінологів, фахівців із галузі судової медицини, психіатрів і кримінальних психологів.
Арт-терапія створює можливість як для занурення у хворобливі переживання, так і для актуалізації ресурсних станів, а також для трансформації та інтеграції досвіду. Застосували арт-терапію засобом переважно невербального спілкування та через образотворчу діяльність. Подальшу роботу вбачаємо в розробці педагогічних умов застосування кримінального профайлінгу на заняттях у закладах вищої освіти.
Посилання
Кулінка, Ю. С. (2011). Формування готовності майбутніх педагогів до запобігання девіантній поведінці підлітків: матеріали та методичні рекомендації до спецкурсу. Кривий Ріг, Україна: КДПУ.
Копітин, А. И. (2001). Практикум по арт-терапии. Санкт-Петербург, Российская Федерация: Питер.
Цільмак, О. М. (2011). Професіогенез компетентності фахівців кримінальної міліції: теорія та практика: монографія. Одеса, Україна: РВВ ОДУВС.
Эдна Б. Фоа Кина, Теренс М. Кин і Мэтью Дж. Фридман. (2005). Эффективная терапия посттравматического стрессового расстройства. Москва, Российская Федерация: Когито-центр.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).