ПІДХОДИ ДО ВДОСКОНАЛЕННЯ ЗМІСТУ ВИКЛАДАННЯ КУРСУ «ІСТОРІЯ УКРАЇНИ» У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ ДОСЛІДНИЦЬКОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.11.2019.197232Ключові слова:
зміст освіти, дослідницьке навчання, курс історії України, вища освіта.Анотація
В статті досліджуються можливості застосування новітніх методологічних підходів до оновлення змісту курсу історії у вищій школі. Метою оновлення визначено досягнення відповідності між принципами дослідницького навчання та завданнями історичної освіти. Простежено можливості застосування кожного з методологічних підходів на певному етапі дослідницького навчання. Виявлено, що найбільш перспективними є принципи антропологізації, сполучення макроісторії з мікроісторією, історії ідей, історії повсякденності.Посилання
Вашкевич, В. (2005) Методика викладання історії: необхідність оновлення. Політичний менеджмент, 6, 114–120.
Вернидуб, Р. (2012) Формування дослідницької компетентності студентів-бакалаврів педагогічних університетів. Рідна школа, 6, 58–62.
Гирич, І. (2009) Українська історична освіта на початку ХХІ століття. Історія в школах України, 5, 2–4.
Горохівський, П.І. (2016) Методика викладання історичних дисциплін у вищій школі. Умань, Україна.
Кравець, В. (2012) Проблеми модернізації вищої освіти в Україні в умовах глобалізації. Україна-Європа-Світ, 10, 15–23.
Крушельницька, О.В. (2003) Методологія і організація наукових досліджень студентів. Київ, Україна: Кондор.
Лиходєєва, Г. В. (2007) Навчально-дослідницькі уміння та дослідницька діяльність учнів у психолого-педагогічній літературі. Дидактика математики: проблеми та дослідження, 27, 89-94.
Мороз, П.В. (2012) Дослідницька діяльність учнів в процесі навчання історії України. Київ, Україна: Педагогічна думка.
Степанюк, А.В. і Москалюк, Н.В. (2010) Розвиток дослідницьких умінь студентів як складова професійної підготовки майбутніх учителів природничого профілю. Професійна освіта, 2, 33–38.
Уйсімбаєва, Н. (2006) Науково-дослідницька діяльність як чинник зростання професійної компетентності. Рідна школа, 4, 3–6.
Шейко, В.М. (2003) Організація та методика науково-дослідницької діяльності. Київ, Україна: Знання-Пресс.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).