ХАРАКТЕРИСТИКА КРИТЕРІЇВ ТА РІВНІВ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ МОЛОДІ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.11.2019.197220Ключові слова:
соціальна активність, молодь, критерій, показник, рівень.Анотація
У статті представлено характеристику критеріїв і показників соціальної активності молоді в контексті проблеми її формування під час діяльності в інститутах громадянського суспільства (громадських організацій, благодійних фондах, молодіжних центрах і радах). Критеріями соціальної активності молоді було визначено: критерій суспільної спрямованості, що відображає інтерес молоді до громадської, соціальної діяльності, політичних процесів, усвідомлення можливості самореалізації в громадській діяльності; критерій громадсько-політичної обізнаності, що визначає рівень знань щодо громадсько-політичного устрою, структури та функцій громадських об’єднань, можливостей для молоді в саморозвитку, професійній та громадській сферах; критерій соціальної компетентності, що показує рівень сформованості та практичного застосування комунікативних та організаційних умінь і навичок, спроможність самостійно організовувати різні заходи та досягати результатів; критерій самооцінки, що дозволяє виявити здатність до самоаналізу, здатність до аналізу та оцінки громадської, суспільної діяльності. Під час дослідження була обґрунтована та визначена чотирьохрівнева структура соціальної активності (низький, середній, достатній, високий рівні).
Посилання
Павленок, П.Д. (2001). Краткий словарь по социологии. Москва, Российская Федерация: ИНФРА-М.
Пряжников, Н.С. (1997). Психологический смисл труда. Москва, Российская Федерация: Институт практической психологи.
Савченко, С.В. (2004). Науково-теоретичні засади соціалізації студентської молоді в позанавчальній діяльності в умовах регіонального освітнього простору. (Дис. д-ра. пед. наук). Луганськ, Україна: Луган. нац. унів. імені Т.Шевченка.
Тогочинський, О.М. (2014). Критерії та показники сформованості соціальної компетентності майбутніх працівників органів внутрішніх справ та керівників основних підрозділів МВС. Вісник Національної академії Державної прикордонної служби України. Педагогічні науки. Взято з file:///D:/Users/oksana/Downloads/Vnadps_2014_3_13%20(1).pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).