ТРЕНІНГ ЯК ФОРМА ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПІВ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.11.2019.197212Ключові слова:
демократична освіта, майбутній учитель трудового навчання, принципи демократичної освіти, тренінг, трудове навчання і технології.Анотація
У статті представлено тренінг як одну з ефективних форм підготовки майбутнього вчителя до реалізації принципів демократичної освіти. Розкрито сутність поняття «тренінг» у розумінні провідних науковців в галузі освіти. Визначено особливості проведення тренінгу з майбутніми вчителями трудового навчання, які полягають у здійсненні освітнього процесу на основі предметно-перетворювальної діяльності.
Відповідно до вимог і рекомендацій проведення тренінгів із демократичної освіти, а також особливостей технологічної освіти представлено зміст тренінгу «Принципи демократичної освіти» для майбутніх учителів трудового навчання трьома блоками: підготовчий, основний, заключний.
Визначено мету, завдання, тривалість проведення та очікувані результати тренінгу для підготовки майбутніх учителів трудового навчання до реалізації принципів демократичної освіти в освітньому процесі, запропоновано комплекс вправ-«активностей».
Посилання
Бекман, Е., Траффорд, Б. (2009). Демократичне врядування в школах. Н. Г. Протасова (ред.). Київ, Україна: НАДУ.
Данілович, Н. В., Левчук, С. С., Несторук, Н. О., Хронюк, І. Є. і Ярова, Т. В. (2010). Технологія організації та проведення тренінгу. С. С. Левчук (ред.). Сквира, Україна: Джерело.Кремень, В. Г. (2008). Енциклопедія освіти. Київ, Україна: «Юрінком Інтер».
Колесник, Л. і Заворотнюк, О. (2019). Робочий зошит учасника тренінгу «Демократія в освіті». Київ, Україна: КЖД «Софія».
Ли Девид. (2002). Практика группового тренинга. Санкт-Петербург, Российская Федерация: Питер.
Панченков, А. і Ремех, Т. (2003). Навчання в дії: методичні рекомендації для тренерів. Як підготувати та провести семінар для вчителів з інтерактивних технологій навчання. О. Пометун (ред.). Київ, Україна: А.П.Н.
Сисоєва, С. О. (2011). Інтерактивні технології навчання дорослих. Київ, Україна: ВД «ЕКМО».
Стешенко, В. В. (2017). Модернізація змісту трудового навчання на компетентнісній основі. Трудове навчання, 6, 4–8.
Тхоржевський Д. О. (2000). Методика трудового та професійного навчання. Частина II: Загальні засади методики трудового навчання. Київ, Україна: НПУ ім. М. Л. Драгоманова.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).