ДО ПИТАННЯ УЗАГАЛЬНЕННЯ ДОСВІДУ СХІДНОЇ ГІМНАСТИКИ ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕОРІЇ У СІН ЯК МЕТОДУ ОПТИМІЗАЦІЇ НА ПРИКЛАДІ ВЕРИФІКАЦІЇ СПОРТИВНОЇ ПОДІЇ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.10.2019.182182Ключові слова:
У-сін, східна гімнастика, фільмування руху, симплекс-метод.Анотація
У статті розглянуто концепт У-сін П’ять елементів. Докладна розвідка щодо теоретичних принципів фільмування людського руху показує чисельні паралелі з видами східної гімнастики, які засновані на практично однакових абстрактних ідеях стосовно заперечення Руху як у тренуванні та виступі спортсмена (Стовпові вправи) так і у їхній фіксації (Бергсоновське розуміння руху «як кінематографічної ілюзії»). Звернено увагу на той факт, що в природній об’єктивній фіксації події має бути зафіксований теоретичний «Четвертий вимір» реальності С. Ейзенштейна практично здійснений А. Тарковським через «Timethrust» моделлю якого є простий симплекс. Пряме порівняння ідентичних моделей східної натурфілософії (У-Сін) та моделі об’єктивного фільмування реальності в методі А. Тарковського «Timethrust» (Симплекс) дозволяє зробити висновки про можливість теоретичного узагальнення процесу тренування в східній гімнастиці та його фіксації як симплекс-методу.Посилання
Взаємодія духовного й фізичного виховання в становленні гармонійно розвиненої особистості: збірник статей за матеріалами ІІІ Міжн. наук.-практ. онлайн-конф. (Слов’янськ, 24-25 берез. 2016 р.). В.М. Пристинський, О.І. Федоров (ред). Слов’янськ: ДВНЗ «Донбаський держ. пед. ун-т».
Tarkovskii, A. A. (1987). Sculpting in time: reflections on the cinema. Kitty Hunter-Blair.
Menard, D. G. (2003). A. Deleuzian Analysis of Tarkovsky’s Theory of Time-Pressure. Cinema, 7 (8).
Deleuze, G. (1986). Cinema 1: The Movement Image. Hugh Tomlinson and Barbara Habberjam (Trans.). Minneapolis, the USA: University of Minnesota Press.
Лувсан, Г. (1986). Традиционные и современные аспекты восточной рефлексотерапии. Москва, Российская Федерация: Наука.
Boyd, S. & Vandenberghe, L. (2004). Convex Optimization.
Cambridge University Press, New York, NY.
Дубровин, Д. А. (1991). Трудные вопросы классической китайской медицины: [Трактат Наньцзин]. Ленинград: Аста пресс.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).