ТЕХНОЛОГІЗАЦІЯ ЯК ЗАСІБ МОДЕРНІЗАЦІЇ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.10.2019.182177Ключові слова:
перетворювальна діяльність, майбутній учитель трудового навчання, технологізації фахової підготовки, технологія, фахова (спеціальна) компетентність.Анотація
У статті здійснено спробу обґрунтувати необхідність технологізації фахової підготовки майбутнього вчителя трудового навчання. Для цього проаналізовано основні праці провідного фахівця в галузі трудового навчання щодо технологізації трудового навчання В. Сидоренка; завдання, які ставляться в чинних нормативних документах; залучено висновки власних попередніх досліджень. У результаті встановлено, що технологізація фахової підготовки майбутнього вчителя трудового навчання є явищем не лише необхідним, а й можливим завдяки використанню при визначенні переліку навчальних дисциплін та їхнього змісту узагальненої технології перетворювальної діяльності. Модернізований таким чином зміст фахової підготовки забезпечить якісне формування в майбутнього вчителя трудового навчання цілісних і системних знань про технологію створення будь-яких виробів / продуктів і сприятиме формуванню технологічної компетентності.
Посилання
Концепція розвитку педагогічної освіти. Взято з https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-koncepciyi-rozvitku-pedagogichnoyi-osviti.
Начальна програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів. 5 – 9 класи. Затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 № 804. Взято з https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/navchalni-programi/navchalni-programi-5-9-klas.
Сидоренко, В. (2003). Нові орієнтири реформування трудового навчання в загальноосвітній школі. Трудова підготовка у закладах освіти, 1, 7–10.
Сидоренко, В. (2009). Що заважає подолати невідповідність підготовки вчителя ьрудового навчання потребам сучасної школи. Трудова підготовка у закладах освіти, 13, 2–6.
Сидоренко, В. (2009). Що приховується за прагненням технологізувати трудове навчання школярів. Трудова підготовка у закладах освіти, 11, 3–7.
Стешенко, В. (2017). Модернізація змісту трудового навчання на компетентнісній основі. Трудова підготовка в рідній школі, 3, 26–30.
Стешенко, В. (2004). Теоретико-методичні засади фахової підготовки майбутнього вчителя трудового навчання в умовах ступеневої освіти. Слов’янськ, Україна: СДПУ.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).