СТВОРЕННЯ КОМПЕТЕНТІСНО-ОРІЄНТОВАНОГО ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ ЯК СТРАТЕГІЧНИЙ НАПРЯМОК РОЗВИТКУ ПЕДАГОГІЧНОГО ВИШУ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.10.2019.182165Ключові слова:
заклад вищої освіти, підготовка педагога, компетентнісний підхід, освітній простір.Анотація
У статті проаналізовано основні підходи до створення компетентнісно-орієнтованого освітнього простору. Розкрито погляди науковців на розроблення компетентнісної парадигми підготовки майбутніх педагогів до професійної діяльності. Зауважено, що компетентісно-орієнтований освітній простір у закладах вищої педагогічної освіти є категорією, яка вміщує нормативно-правову, організаційну, інформаційну, навчально-методичну, кадрову, мотиваційну, матеріально-технічну, фінансову складові. Доведено, що функціонування компетентнісно-орієнтованого освітнього простору в закладі вищої педагогічної освіти сприяє формуванню професійно-розвинутої особистості, підготовленої до відтворення та розвитку матеріальної та духовної культури суспільства, до гармонічного поєднання державних, суспільних, корпоративних й особистісних цілей і цінностей, здійснення ефективної професійної діяльності.Посилання
Бар, Р. Б. і Таг, Дж. От обучения к учению – новая парадигма высшего образования. Режим доступа: http://www.ffsn.bsu.by/ffsn.files/inform/el-libr/inf-com/01_Bar_Tag.pdf.
Виленский, М. Я., Образцов, П. И. і Уман, А.И. (2010). Технология профессионально-ориентированного обучения в высшей школе. Орел: ГОУ ВПО «ОГУ».
Косенко, Д. Новий освітній простір для нової української школи: місія нездійснена?! Режим доступа: http://education-ua.org/ua/articles/1115-novij-osvitnij-prostir-dlya-novoji-ukrajinskoji-shkoli-misiya-nezdijsnena
Леонова, О. (2006). Образовательное пространство как педагогическая реальность. Almamater(Вестник высшей школы), 1, 36 – 40.
Николаева, Е. М. і Щелкунов, М. Д. (2009). Образование в обществе потребления. Философия образования, 1 (26), 11 – 19.
Щенников, С. А., Теслинов, А. Г., Чернявская, А. Г. (2006). Основы деятельности тьютора в системе дистанционного образования. Москва: Дрофа.
Ткаченко, Т. (2009). Організаційно-педагогічні умови формування професійної компетентності фахівців безпеки життєдіяльності засобами інформаційно-коммунікаційних технологій. Наукові записки. Сер.: Педагогіка, 3, 114 – 118.
Толочко, С. В. (2009). Організаційно-педагогічні уомви формування методичної компетнтності викладачів вищих аграрних навчальних закладів. Науковий вісник Нац. ун-т біоресурсів та природокористування України, 143, 231 – 238.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).