ТРАНСФОРМАЦІЯ ЗМІСТУ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ МУЗИКИ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ В КОНТЕКСТІ РЕФОРМИ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.9.2019.174551Ключові слова:
професійна підготовка, майбутній учитель музики початкової школи, компетентнісний підхід, інтегративний підхід, педагогічне проектування.Анотація
У статті обґрунтовано важливість оновлення змісту професійної підготовки майбутнього вчителя музики початкової школи, що зумовлено імплементацією реформи Нової української школи, а також новими стандартами початкової та вищої освіти. Під час дослідження чинників, що впливають на трансформацію навчального контенту, авторки спираються на потужну теоретичну і нормативно-правову базу. У статті зроблено висновок, що ключовими аспектами оновлення змісту професійної підготовки майбутнього вчителя музики початкової школи мають стати діяльнісна спрямованість процесу підготовки, чітке структурування вимог до навчальних досягнень студентів, орієнтація на дотримання інтегративного підходу через узгодження програмового змісту предметів мистецької освітньої галузі із змістом інших освітніх галузей, готовність застосування формувального й вербального оцінювання тощо. Ці аспекти дозволили авторкам указати на необхідність перегляду і трансформації змісту професійної підготовки майбутнього вчителя музики початкової школи на бакалаврському рівні вищої освіти.
Посилання
Волошко, Л. Б. (2005). Професійна компетентність студентів як предмет психолого-педагогічного аналізу. Наука і сучасність, 48, 22−32.
Державний стандарт початкової освіти. №87. (2018, 21 лютого). URL: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/prozatverdzhennya-derzhavnogo-standartu-pochatkovoyi-osviti
Закон України про освіту. №2145-19. (2017, 5 вересня). URL : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2145-19
Концепція «Нова українська школа. (2016, 27 жовтня). URL: https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/novaukrainska-shkola-compressed.pdf
Митник О. (2008). Розвиток професійної компетентності сучасного вчителя: реалії і перспективи. Початкова школа, 7, 35–37.
Онищенко, І. (2012). Модель формування фахової компетентності майбутнього вчителя початкових класів. Навчання і виховання обдарованої особистості: теорія та практика, 8, 94−101.
Пометун, О. (2005). Компетентнісний підхід – найважливіший орієнтир розвитку сучасної освіти. Рідна школа, 1, 65–69.
Хижна, О. П. (2007). Художньо-педагогічна діяльність учителя початкової школи (теоретико-методологічний та методичний аспекти). Київ, Україна: Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).