ФОРМУВАННЯ ІННОВАЦІЙНО-ПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО ПЕДАГОГА ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.9.2019.174542Ключові слова:
інновація, культура, інноваційна культура педагога, інноваційна діяльність.Анотація
У статті розглянуто чинники формування в майбутніх педагогів інноваційної культури; розкрито сутність інновації в освіті та зміст інноваційно-педагогічної культури вчителя; проаналізовано різні підходи до визначення поняття «інноваційна культура». Виділено складові компоненти інноваційно-педагогічної культури та проаналізовано провідні особистісні професійно значущі якості сучасного педагога й особливості його інноваційної діяльності. Висунуте положення про формування інноваційної культури вчителя початкових класів під час професійної підготовки як одного з головних завдань навчально-виховного процесу вищого навчального закладу. Приділено увагу питанню формування особистості майбутнього педагога засобами інтенсифікації інноваційних процесів в освіті, що є забезпеченням розвитку інноваційного мислення, інноваційної культури майбутнього педагога та готовності до інноваційної педагогічної діяльності. Висвітлено принципи інноваційної педагогічної діяльності, а саме: диференціації, індивідуалізації, демократизації освіти та принципу інтеграції як процесу, що дає додаткові можливості творчого розвитку, формування якісного базису інтелектуально-пізнавальної, емоційно-чуттєвої та інноваційної культури майбутнього педагога.Посилання
Дичківська, І. М. (2012). Інноваційні педагогічні технології. Київ, Україна: «Академвидав».
Закон України «Про інноваційну діяльність» від 04.07. 2007р. № 40-IV (зі змінами і доповненнями). Взято з https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/40-15
Краснокутська, Н. В. (2003). Інноваційний менеджмент. Київ, Україна: КНЕУ.
Нова українська школа. Концептуальні засади реформування середньої школи. (2016). М. Грищенко (Ред.). Київ, Україна: Міністерство освіти і науки України.
Онищук, Л. А. (2017) Гуманізація освіти як основна детермінанта розвитку особистості. Український педагогічний журнал, 3, 102–108.
Підласий, І. П. (2004). Практична педагогіка або три технології. Київ, Україна: Видавничий дім «Слово».
Якушева, С. Д. (2010). Основы педагогического мастерства: учебник. Москва, Российская Федерация: Издательский центр «Академия».
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).