ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.9.2019.174539Ключові слова:
громадянство, спрямованість, формування, виховання, структура, компонент.Анотація
У статті обґрунтовано, що формування громадянської спрямованості особистості має особливе значення, бо тісно пов’язане з формуванням саме громадянської позиції особистості як її результативної сторони. Схарактеризовано громадянську спрямованість особистості як схильність індивіда до активної діяльності на основі домінантних суспільних, громадянських інтересів і вищих соціальних потреб щодо самовираження. Розкрито ґенезу громадянського виховання дітей і молоді в історії вітчизняної педагогіки. Виділено базові життєві цінності, типи самовизначення особистості, характер смислоутворювальних мотивів, життєві настанови людини як структурні компоненти громадянськості як комплексної якості людини. Теоретично обґрунтовано, що громадянська спрямованість особистості характеризується позитивним ставленням до певних видів діяльності та інтегрується в активній життєвій позиції громадянина.Посилання
Андрущенко В.Л., Губерський Л.В., Даниленко В.І. (2014). Духовні орієнтації молоді: динаміка і формування. Київ, Україна: Алерта.
Бромлей Ю.В. (2013). Этнос и этнография. Москва, Россия: Просвещение.
Вишневський О.І. (2006). Сучасне українське виховання. Львів, Україна: Світоч.
Киричук О.В. (2007). Індикатори і показники громадянського самовизначення особистості. Київ, Україна: Апостиль.
Борисова З. Н., Кузьменко В. У. (Ред.). (2012). Хрестоматія з історії педагогіки: навчальний посібник. Київ, Україна: Вища школа.
Волинка Г. І. (Ред.). (2015). Читанка з історії філософії. Київ, Україна: Довіра.
##submission.downloads##
Опубліковано
2019-07-01
Як цитувати
Коношенко, С., Коношенко, Н., & Худавердієва, Ю. (2019). ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ СПРЯМОВАНОСТІ ОСОБИСТОСТІ. Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти, (9), 84–94. https://doi.org/10.31865/2414-9292.9.2019.174539
Номер
Розділ
Статті
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).