АКТУАЛЬНІСТЬ ОСУЧАСНЕННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ДИСЦИПЛІНИ «МЕНЕДЖМЕНТ»
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.9.2019.174537Ключові слова:
інтерактивні методи навчання, менеджмент, професійна підготовка, ділова гра.Анотація
Упровадження інтерактивних технологій в освітянській практиці – одне з найважливіших напрямків підвищення якості підготовки студентів у вищих навчальних закладах. Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні необхідності використання інтерактивних методів навчання та практичній доцільності їхнього застосування для формування управлінських компетенцій майбутнього фахівця. Предметом дослідження є теоретико-методологічні та прикладні аспекти використання інтерактивних технологій у вищій школі. Методами дослідження стали теоретичний аналіз, узагальнення, спостереження, тестування та метод експерименту. Наукова значущість роботи полягає в дослідженні сутності, методології та виявленні проблеми застосування інтерактивних методів навчання, аналізі їхніх переваг над традиційними методиками, а також методичних рекомендаціях щодо організації проведення ділової гри як ефективного інтерактивного методу засвоєння знань із дисципліни «Менеджмент». Як висновок наведено необхідність використання інтерактивних методів для формування пізнавально-професійних мотивів та інтересів сучасного студентства. На практиці це сприятиме підвищенню конкурентоспроможності випускників навчальних закладів у реаліях наявного бізнес-середовища.
Посилання
Пометун, О. І. і Пироженко, Л.В. (2003). Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання. Київ, Україна: А.С.К..
Панфилова, А. П. (2003). Игротехнический менеджмент.
Интерактивные технологии для обучения и организационного развития персонала: учебное пособие. Санкт-Петербург, Россия: ИВЭСЭП, «Знание».
Percival, Е. & Ellington, H. (1984). A Handbook of Educational Technology. London, Great Britain: N.Y.
Розкошна, О. А. (2014). Методичні вказівки щодо проведення ділової гри-тренінгу на тему «Експертні методи прийняття управлінських рішень». Суми, Україна: ДВНЗ «Українська академія банківської справи Національного банку України»
Розкошна, О.А. (2011). Інтерактивні методи викладання дисципліни «Менеджмент». Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Соціально-економічні реформи в контексті інтеграційного вибору України», 19-20 жовтня, Т. 1 (c. 129-131).. Київ, Україна: Академія муніципального управління.
Сравнительно-исторический анализ проблемы интерактивного обучения естествознанию. (б.д.). Взято з http:// trusovo.ucos.ru/pub/1-1-0
Шляхтун, П.П. (2011). Методика викладання соціально-гуманітарних дисциплін: навчальний посібник. Київ, Україна: «Академія».
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).