ТВОРЧО-ОСОБИСТІСНИЙ ПІДХІД ДО ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ФОРТЕПІАННОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(2).2018.153800Ключові слова:
творчо-особистісний підхід, організація самостійної роботи підлітків, фортепіанне навчання, самостійність, утілення художнього образу.Анотація
У статті розкрито особливості використання творчо-особистісного підходу до організації самостійної роботи підлітків у процесі фортепіанного навчання. Ураховані великі можливості творчо-особистісного підходу, що полягають у створенні перспектив планування підлітком цілеспрямованих способів дій, реалізації його потенційних можливостей. Виокремлена доцільність використання творчо-особистісного підходу на практичних фортепіанних заняттях із підлітками. Визначено значення самостійності в навчанні підлітків гри на фортепіано, що дозволяє синтезувати вміння учнів без сторонньої допомоги зорієнтуватися в незнайомому музичному матеріалі, скласти переконливу інтерпретацію музичного твору, віднайти ефективні шляхи роботи, необхідні прийоми та засоби втілення художнього задуму і здатність критично оцінити результати власної музично-виконавської діяльності.
Посилання
Абульханова-Славская, К. А. (1980). Деятельность и психология личности. Москва, Россия: Наука.
Бех, І. Д. (1998). Особистісно зорієнтоване виховання. Київ, Україна: І3МН.
Зимняя, И. А. (2001). Педагогическая психология. Москва, Россия: Логос.
Зязюн, І. А. (2000). Педагогіка добра: ідеали і реалії. Київ, Україна: МАУП.
Пидкасистый, П. И. (1980). Самостоятельная познавательная деятельность школьников в обучении. Москва, Россия: Педагогика.
Сковорода, Г. С. (1994). Твори у 2-х томах. Том 1. Київ, Україна
Цыпин, Г. М. (1994). Психология музыкальной деятельности: проблемы, суждения, мнения. Москва, Россия: Инрерпракс.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).