ДОСВІД ОРГАНІЗАЦІЇ КОЛЕКТИВНОГО НАРОДНО-ІНСТРУМЕНТАЛЬНОГО ВИКОНАВСТВА В ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(2).2018.153796Ключові слова:
народно-інструментальне виконавство, професійна підготовка, майбутні вчителі музики, оркестр народних інструментів.Анотація
Статтю присвячено проблемі колективного виконавства в процесі фахової підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва. Визначено роль народно-інструментального та естрадного оркестрового виконавства в становленні особистості майбутнього вчителя, схарактеризовано особливості методики роботи зі студентами в оркестрі. Автори наголошують на важливості особистісних якостей керівника колективу народно-інструментального виконавства для успішного його функціонування, оскільки керівник-викладач має не тільки знати методи керівництва, а й володіти педагогікою як мистецтвом, бути артистом, який прищеплює студентам любов до музичного інструменту, ансамблю, оркестру, музики в цілому, впливає на них передусім власною майстерністю виконання тощо. Висвітлено досвід організації діяльності оркестру народних інструментів ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», творчим керівником якого є один з авторів статті.
Посилання
Давидов, М. (2005). Історія виконавства на народних інструментах. (Українська академічна школа. Київ: КНМАУ ім. П. І. Чайковського.
Дейнега, В. (2002). Музичний інструментарій як показник специфіки оркестру народних інструментів. Науковий вісник НМАУ ім. П. І. Чайковського, 22, 119 – 129.
Ільченко, О. (2004). Народне оркестрове виконавство: аматорство та проблеми художності. Київ: КДІК.
Келдыш, Г. (1990). Музыкальный энциклопедический словарь. Москва: Советская энциклопедия.
Черкаський, Л. (2003). Українські народні музичні інструменти. Київ: Техніка.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).