ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕТНОПЕДАГОГІЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА В ПРОЦЕСІ ФАХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(2).2018.153795Ключові слова:
педагогічні умови, етнопедагогічна культура, майбутні вчителі музичного мистецтва, деонтологізація, застосування праксеологічного підходу, деонтологізації в процесі активного застосування праксеологічного підходу.Анотація
У статті розроблені педагогічні умови формування етнопедагогічної культури майбутніх учителів музичного мистецтва з позиції дослідження сучасних тенденцій розвитку вокально-хорового навчання в контексті вивчення практичного досвіду провідних вітчизняних фахівців-хормейстерів. Розроблені педагогічні умови – фундаменталізація етнопедагогічного базису для розбудови навчального середовища в межах процесу вокально-хорового навчання; формування етнопедагогічної культури майбутніх учителів музичного мистецтва засобами етнопедагогічної деонтологізації в процесі активного застосування праксеологічного підходу – становлять основні шляхи ефективного вирішення означеної проблеми. Застосування означених педагогічних умов у процес вокально-хорового навчання студентів включає практичне введення методів і засобів української народної педагогіки, спрямованих на формування гуманних стосунків спілкування відповідно до національних виховних ідеалів.
Посилання
Биков, В. Ю. (2004). Навчальне середовище сучасних педагогічних систем. Професійна освіта: педагогіка і психологія. Україно-польський журнал, 4, 59–79.
Бондаренко, О. О. i Бондаренко О. С. (2013). Компетентнісний підхід як засіб управління якістю освіти. Матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. «Науково-методичні підходи до викладання управлінських дисциплін в контексті вимог ринку праці». (С. 72–79). Дніпропетровськ: Біла К.О.
Гончаренко, С. У. (2011). Український педагогічний енциклопедичний словник. Рівне, Україна: Волинські обереги.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).