ОСНОВНІ ПІДХОДИ ДО ЗДІЙСНЕННЯ МУЗИЧНО-ПРОСВІТНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІМИ ВЧИТЕЛЯМИ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(2).2018.153794Ключові слова:
музичне просвітництво, творча діяльність, самостійність, наукові підходи, методична підготовка, майбутні вчителі музичного мистецтва.Анотація
У статті розглянуті основні наукові підходи до методичної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва. Виокремлено підготовку студентів факультетів мистецтв до здійснення музично-просвітницької діяльності зі школярами в умовах загальноосвітньої школи. Розглянуто специфіку фахової підготовки майбутнього вчителя музичного мистецтва до просвітницької роботи на уроках музики та під час позакласної й позашкільної музичної діяльності з учнями. У процесі здійснення музичного просвітництва, що консолідує компетенції педагога-музиканта актуалізується значимість творчої діяльності, яка передбачає вміння розглядати будь-які явища з різних позицій, застосовувати знання з різноманітних мистецьких галузей у вирішенні конкретного завдання, тобто вміння самостійно приймати рішення й нести відповідальність за них. Основними науковими підходами до методичної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва нами визначено: аксіологічний, праксеологічний, поліхудожньоцентричний.
Посилання
Гончаренко, С. У. (1997). Український педагогічний словник. Київ: Либідь.
Зязюн, І. А., Сагач, Г. М. (1997). Краса педагогічної дії. Київ: Українсько-фінський ін-т менеджменту і бізнесу.
Козир, А. В. (2008). Професійна майстерність учителів музики: теорія і практика формування в системі багаторівневої освіти. Київ: НПУ імені М.Драгоманова.
Котарбинский, Т. (1962). Развитие праксиологии. Польское обозрение, №12, 15-27.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).