ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ ЯК ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ В ПІДГОТОВЦІ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(2).2018.153793Ключові слова:
інформатизація освіти, дистанційне навчання, професійна підготовка, навчально-виховний процес, педагогічна технологія, компоненти навчання, дидактичні принципи навчання, специфічні принципи навчання.Анотація
Метою дослідження було висвітлення основних системних компонентів дистанційного навчання, нормативно-правове забезпечення навчання на відстані в Україні та переваги й недоліки впровадження дистанційних технологій у процес професійної підготовки майбутніх вчителів початкових класів. Дослідження ґрунтується на аналізі сучасної науково-педагогічної літератури з питань дистанційної освіти та власних напрацюваннях. У роботі обґрунтовано потребу в систематичному підвищенні кваліфікації вчителів незалежно від їхньої спеціалізації в умовах інформатизації освіти. Схарактеризовано науково-теоретичні основи та основні принципи побудови дистанційного навчання як педагогічної технології.Посилання
Беспалько, В. (1989) Слагаемые педагогической технологии. Москва, Россия: Педагогика.
Боремчук, Л. (б.д.). Дистанційне навчання як педагогічна технологія. Взято з http://intkonf.org/boremchuk-li-distantsiyne-navchannya-yak-pedagogina-tehnologiya/.
Гаврілова, Л. (2014). Система формування професійної компетентності майбутніх учителів музики засобами мультимедійних технологій. Київ, Україна.
Демида, Б. (2011). Системи дистанційного навчання: огляд, аналіз, вибір. Львів, Україна: Вісн. Нац. ун-ту «Львів. Політехніка».
Концепція розвитку дистанційної освіти в Україні. (2000, 20 грудня). Київ, Україна: НТУ «КПІ».
Міхеєва, Л. В. (2004). Історія педагогіки і загальної педагогіки. Хмельницький, Україна: ХДУ.
Муковіз, О. (2013). Особливості організації дистанційного навчання у системі неперервної освіти вчителів початкової школи. Гуманітарний вісник Державного вищого навчального закладу «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди». Педагогіка. Психологія. Філософія, 28(2), 211–218. Взято з http://nbuv.gov.ua/UJRN/gvpdpu_2013_28_2_42.
Новітні тенденції розвитку вищої освіти та освіти протягом життя: перспективи для України. Національний інститут стратегічних досліджень. Грудень 2016. Аналітична записка. Взято з http://www.niss.gov.ua/catalogue/14/.
Ортинський, В. Л. (2009). Педагогіка вищої школи: навч. посіб. Київ, Україна: Центр учбової літератури.
Положення про дистанційне навчання № 466. (2013, 25 квітня). Взято з http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0703-13.
Про схвалення Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні № 386-р. (2013, 15 травня). Взято з http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/386-2013-р.
Рыбалко, Е. В. (2000). Сравнительный анализ дидактических принципов традиционного и дистанционного образования. Материалы ІІ Международной конференции «Интернет, образование, наука 2000». (С. 161–163). Винница, Украина.
Сисоєва, С. О. (2003). Проблеми дистанційного навчання: педагогічний аспект. Неперервна професійна освіта: теорія і практика, 3–4, 78–87.
Солдаткин, В. И. (2003). Преподавание в сети Интернет: учеб. пособие. Москва, Россия: Высшая школа.
Трохименко, В. (2004). Дистанційне навчання педагогічних працівників: досвід і проблеми. Післядипломна освіта в Україні, 29–32.
Наказ Президента України «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій» від 20 жовтня 2005 р., Урядовий кур'єр, 1497.
Хуторской, А. (2002). Дистанционное обучение и его технологии. Компьютерра, 36, 26–30.
Ягупов, В. В. (2002). Педагогіка. Київ, Україна: Либідь.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).