СУЧАСНІ ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ В КОНТЕКСТІ НУШ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.8(2).2018.153790Ключові слова:
сучасні педагогічні технології, технології навчання, інтегроване навчання, технологія формування та розвитку критичного мислення, Нова українська школа.Анотація
У статті окреслено ключові аспекти діяльності вчителів початкової школи на підставі вимог і рекомендацій Нової української школи. Розкрито сутність понять: «педагогічні технології», «технології навчання», «сучасні педагогічні технології», «інтегроване навчання», «технологія формування та розвитку критичного мислення». Виявлено підходи до організації інтегрованого навчання, які мають на меті формування цілісної картини світу особистості. На основі цих підходів, Державного стандарту й освітніх програм учитель може розробити інтегровану навчальну програму або використати подані ідеї для організації інтегрованого навчання. Розкрито питання впровадження технології критичного мислення, які дозволяють отримати позитивні результати у формуванні активної розумової діяльності студентів. Теоретично обґрунтовано доцільність використання сучасних педагогічних технологій у контексті Нової української школи.Посилання
Бондар, В. І. і Шапошнікова, І. М. (2006). Управління формуванням професійної компетентності вчителя. Освіта і управління, 9 (2), 20−27.
Закон України про освіту. № 2145-19. (2017, 5 вересня). Взято з http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2145-19
Інтегроване навчання. Онлайн-курс для вчителів початкових класів (б.д.). Взято з https://edera.gitbooks.io/glossary/3/intehrovane_navchannia.html
Кроуфорд, А. і Саул, В. (2006). Технології розвитку критичного мислення. Київ, Україна: Плеяди.
Бібік, Н. М. (Ред.) (2017). Нова українська школа: порадник для вчителя. Київ, Україна: ТОВ «Видавничий дім «Плеяди».
Кукушина, В. С. (Ред.). (2002). Педагогические технологии : учебное пособие для студентов педагогических специальностей. Ростов на Дону, Россия : Март
Пєхота, О. М. (2003). Підготовка майбутнього вчителя до впровадження педагогічних технологій. І. А. Зязюн, О. М. Пєхота (Ред.). Київ, Україна : Видавництво А. С. К.
Хващевська, О. О. (2017). Сучасні педагогічні технології в навчанні молодших школярів. Молодий вчений, 9.2 (49.2), 20–24.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).