МОТИВАЦІЙНА ГОТОВНІСТЬ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ В ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.7.2018.140595Ключові слова:
інновації, інноваційна освіта, інноваційна діяльність, педагогічна інновація, нововведення, професійна готовність педагога.Анотація
У статті висвітлено проблему мотиваційної готовності майбутніх учителів початкових класів до впровадження інновацій в освітній процес. Зробивши аналіз літературних джерел, з’ясовано сутність ключових понять, розкрито зміст інновацій. Подано класифікацію інновацій в освіті (методологічні, інституційні, змістовні, технологічні). Розглянуто мотиваційну та практичну готовність педагога до інноваційної діяльності. Визначено рівні, які репрезентують структуру готовності педагога до інноваційної діяльності (адаптований, репродуктивний, продуктивний, креативний); показано принципи, яким має відповідати інноваційна діяльність; окреслено критерії готовності педагога до інновацій в освітньому процесі, професійні й особистісні якості педагога; з’ясовано, що мотиваційна готовність до інновацій є важливою якістю педагога як професіонала.Посилання
Бадагуева, О. Р. (2006). Формирование готовности будущего учителя к инновационной деятельности в условиях педагогического колледжа. (Дис. канд пед. наук). Улан-Удэ, Россия: Бурятский государственный университет.
Бартків, О. (2010). Готовність педагога до інноваційної професійної діяльності. Проблеми підготовки сучасного вчителя, 42, 58−58.
Гавриш, І. В. (2005). Формування готовності майбутніх учителів до інноваційної професійної діяльності (методологічний і теоретичний аспекти). Харків, Україна: ХОНМІБО.
Кларин, М. В. (1994). Инновационные модели обучения в зарубежных педагогических поисках. Москва, Россия: Наука.
Підласий, І. і Підласий, А. (1998). Педагогічні інновації. Рідна школа, 12, 3−17.
Трубавіна, І. (2017). Формування готовності викладачів університетів до роботи в післядипломній педагогічній освіті. Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти, 5 (1), 151−159. Взято з http://pptma.dn.ua/files/2017/5-1/14.%20Trubavina%20s.151159.pdf
Эльконин, Д. Б. (2008). Психология обучения младшего школьника. Москва, Россия: Просвещение.
Юсуфбекова, Н. Р. (2010). Педагогическая инноватика: возникноение и становление. Вестник Московского городского педагогического университета, 4 (14), 8−17.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).