РОЗВИТОК ХУДОЖНІХ ЗДІБНОСТЕЙ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО ДЕКОРАТИВНО-УЖИТКОВОГО МИСТЕЦТВА
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.7.2018.140590Ключові слова:
художні здібності, українське декоративно-ужиткове мистецтво, розвиток, дошкільники.Анотація
У статті автори розглядають одну з актуальних сучасних психологопедагогічних проблем – розвиток художніх здібностей у дітей дошкільного віку. Зазначено, що він відбувається за умови прилучення дітей до українського декоративно-ужиткового мистецтва та художньої діяльності в межах цього мистецтва; використання форм і методів педагогічної роботи, що забезпечують позитивне ставлення до проявів індивідуальності дитини в художній діяльності. Автори обґрунтовують можливість і ефективність використання українського декоративно-ужиткового мистецтва як домінантного засобу розвитку художніх здібностей.Посилання
Базовий компонент дошкільної освіти в Україні. (2012). Київ, Україна: Видавництво.
Запорожец, А. В. (1960). Развитие произвольных движений. Москва: Издательство Академии педагогических наук РСФСР.
Кузьменко, В. (1996). Словничок психолога. Здібності. Дошкільне виховання, 10, 26−27.
Кулачківська, С. (2002). Новий погляд на стару проблему. Гуманістичний підхід до розвитку дітей. Дошкільне виховання, 7, 16–17.
Леонтьев, А. (2005). Деятельность, сознание, личность. Москва, Россия: Смысл, Академия.
Матюшкин, А. М. (1993). Загадки одаренности: Проблемы практической диагностики. Москва, Россия: Школа-Пресс.
Комарова, Т. С., Сакулина, Н. П. и Халезова, Н. Б. (1991). Методика обучения изобразительной деятельности и конструированию. Т. С. Комарова (Ред.). Москва, Россия: Просвещение.
Моляко, В. А. (2002). Проблемы психологии творчества и разработка подхода к изучению одаренности. Обдарована дитина, 4, 25.
Неменский, Б. М. (1981). Мудрость красоты: о проблемах эстетического воспитания. Москва, Россия: Педагогика.
Платонов, Ю. П. (1990). Психология коллективной деятельности: теоретикометодологический аспект. Ленинград: Изд-во Ленинградского университета.
Сухомлинский, В. А. (1975). О воспитании. Москва: Политиздат.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).