РЕАЛІЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЇ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО КРЕАТИВНОЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.21.2024.308185Ключові слова:
авторська експериментальна програма, компоненти готовності майбутніх учителів до креативної професійної діяльності, мотиваційно-цільовий, організаційно-технологічний, рефлексивно-коригувальний етапи реалізації технології формування готовності майбутніх учителів початкових класів до креативної професійної діяльності, напрями експериментальної роботи, технологія формування готовності до креативної професійної діяльності майбутніх учителів початкової школи, форми, методи і засоби формування готовності майбутніх учителів до креативної професійної діяльностіАнотація
У статті автором представлено практичне розв’язання проблеми формування готовності до креативної професійної діяльності майбутніх учителів початкових класів. Обґрунтовано потребу в оновленні підходів до підготовки вчителя сучасної української школи, здатного до забезпечення креативного освітнього процесу як на всіх етапах власного розвитку, так і під час реалізації творчого потенціалу здобувачів початкової освіти. Акцентовано увагу, що в основі проєктування формування готовності до креативної професійної діяльності майбутніх учителів початкових класів покладено ідею системного розвитку креативних здібностей студентів під час аудиторної, позааудиторної, науково-дослідної роботи, педагогічної практики, самоосвіти з використанням комплексу методів, форм та засобів впливу на особистість, адаптованих до освітнього процесу в педагогічних закладах вищої освіти.
Описано сутність реалізації технології формування готовності майбутніх учителів початкових класів до креативної професійної діяльності, що включала в себе три етапи, які поступово сприяли реалізації цілей експериментальної роботи: мотиваційно-цільовий, організаційно-технологічний, рефлексивно-коригувальний з урахуванням компонентів готовності майбутніх учителів до креативної професійної діяльності – мотиваційного, когнітивного, процесуального.
Застосування експериментальної технології формування готовності до креативної професійної діяльності майбутніх учителів початкових класів засвідчило позитивний ефект, а, отже, необхідність подальшого впровадження в освітню практику ЗВО.
Посилання
Сучасні підходи до проблеми розвитку творчих здібностей особистості (б.д.). Education. MediaWiki. URL: http://surl.li/xmtchy
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).