ВИКОРИСТАННЯ ОНЛАЙН-ДОШКИ MIRO ДЛЯ СТВОРЕННЯ ТВОРЧИХ ЗАВДАНЬ НА УРОКАХ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ У СТАРШІЙ ШКОЛІ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.21.2024.307967Ключові слова:
творчі завдання, онлайн-дошка Miro, сенкан, даймонд, мапа думок, фішбоун, сучасні методи навчання, методика навчання зарубіжної літературиАнотація
У статті вивчено можливості використання онлайн-дошки Miro у процесі роботи з творчими завданнями під час вивчення зарубіжної літератури у старшій школі. Підкреслено важливість ролі продуктивних видів діяльності на уроках літератури. Відзначено брак наукових робіт, присвячених розробці інтерактивних літературних творчих завдань для онлайн-уроків у сьогоднішніх реаліях дистанційного та змішаного навчання.
Визначено основні переваги онлайн-дошки Miro, які роблять цей сервіс зручним й ефективним інструментом для організації інтерактивної роботи з широким спектром творчих завдань формувального типу, що застосовуються на етапах підготовки до аналізу та аналізу художнього твору. Запропоновано сценарії групової роботи у формі мозкової атаки та наведено приклади низки творчих завдань (сенкан, даймонд, мапа думок, фішбоун), створених у хмарному середовищі сервісу Miro.
Посилання
Дем’яненко, О. О. (2009). Система творчих завдань у процесі навчання зарубіжної літератури (5-8 класи): науково-методичний посібник. Біла Церква: КОІПОПК.
Токмань, Г. Л. (2012). Методика навчання української літератури в середній школі. Київ: ВЦ «Академія».
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).