ТЕХНОЛОГІЯ ФОРМУВАННЯ ЧИТАЦЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ УЧНІВ СТАРШОЇ ШКОЛИ НА ПРИКЛАДІ ВИВЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ ПИСЬМЕННИКІВ «ЧЕРВОНОГО РЕНЕСАНСУ»
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.21.2024.307966Ключові слова:
середня освіта, художня література, технологія, читацька компетентністьАнотація
У статті зроблена спроба розкрити особливості формування читацької компетентності учнів старшої школи. Автори доводять, що читання є специфічною формою комунікативно-пізнавальної діяльності особистості, одним із основних чинників її саморозвитку, тому ефективність читання визначається рівнем сформованості читацької компетентності як пріоритетного компонента загальноосвітньої підготовки школярів і залежить від творів художньої літератури. Автори висвітлюють специфіку технології формування читацької компетентності на прикладі вивчення творів письменників Розстріляного відродження. У межах статті детально зупиняються на теоретичній моделі комунікаційного простору, який визначають як певне середовище формування читацької компетентності, важливим елементом якого виступає модель зовнішньої комунікації літератури. У статті обґрунтовано сутність і класифікаційні параметри технології. Розкрито зміст, структуру та функції творів художньої літератури в комунікаційному просторі.
Посилання
Адорно, Т. (2002). Теорія естетики. Київ: Основи.
Ільганаєва, В. О. (2009). Інформація та знання в інформаційно-комунікаційних процесах. Освіта регіону, 2, 149–152.
Тодоров, Ц. (2006). Поняття літератури та інші есе. Київ, Україна : Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 162 с.
Проект Державного стандарту базової середньої освіти. URL : http://surl.li/fbpzqd
Яценко, Т. О. (2019). Розвиток читацької компетентності учнів ліцею у контексті нової парадигми шкільної літературної освіти. Вісник Луганського національного університету імені Т. Шевченка. Педагогічні науки, 3 (326), 183–190.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).