ВИКОРИСТАННЯ МЕДІАОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ ПІД ЧАС ФОРМУВАННЯ МЕДІАІНФОРМАЦІЙНОЇ ГРАМОТНОСТІ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.20.2023.296631Ключові слова:
медіаосвіта, медіадидактика, мeдіaocвітні технології, медіаінформаційна грамотність, медіапрактики, початкова освітаАнотація
В статті представлено досвід використання мeдіaocвітніх технологій в процесі формування медіаінформаційної грамотності здобувачів початкової освіти шляхом залучення їх до медіатворчості. Обґрунтовано необхідність урізноманітнення й оновлення підходів щодо цілеспрямованої підготовки школярів до безпечної та ефективної взаємодії із сучасним медіапростором.
Проаналізовано погляди дослідників щодо доцільності використання в освітньому процесі медіатехнологій, зокрема різноманітних медіазасобів, медіапродуктів у процесі навчання.З’ясовано, що впровадження медіатехнологій здатне забезпечити активну медіаосвіту (media studies), спрямовану на оволодіння здобувачами освіти навиків активного комунікатора та реалізуватися через його участь у розробці медіаосвітніх проєктів, власних медіапродуктів. Значну увагу приділено особливостям розвитку здатності учнів початкових класів до взаємодії з медіавізуальною інформацією у процесі медіаосвіти.
Посилання
Дегтярьова, Н. В., Вернидуб, Г. О. (2014). Формування інформатичних компетентностей учнів за допомогою комплексних завдань з інформатики. Педагогічні науки: теорія, історія, інноваційні технології, № 5 (39), 7078.
Духаніна, Н. М. (2011). Педагогічні умови застосування медіаосвітніх технологій у підготовці магістрів комп’ютерних наук : автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.04. Київ.
Сучасний простір медіаграмотності та перспективи його розвитку (2019). Київ: Центр Вільної Преси, Академія української преси.
Концепція Нової української школи / Міністерство освіти і науки України. URL: http://mon.gov.ua/2016/12/05/konczepcziya.pdf
Онкович, Г. В. (2020). Розвиток медіадидактики вищої школи: український досвід. Обрії друкарства, Вип. 1(8), 130–150. https://doi.org/10.20535/2522-1078.2020.1(8).190094
Шеїна, О. О. (2019). Педагогічні умови застосування медіаосвітніх технологій у закладах вищої освіти. Молодий вчений, № 5.1 (69.1), 238241.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).