СУЧАСНІ НАПРЯМИ НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КАФЕДРИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ДВНЗ «ДДПУ» В УМОВАХ РЕФОРМУВАННЯ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.20.2023.296624Ключові слова:
наукова діяльність, кафедра дошкільної освіти, науково-педагогічні працівники, здобувачі, якість вищої освітиАнотація
У статті зазначено, що забезпечення високого рівня якості освіти – головне завдання вітчизняних закладів вищої освіти. Констатовано, що особливе значення для ефективної роботи ЗВО мають науково-педагогічні колективи кафедр, основними напрямами роботи яких є: освітня, навчально-методична, науково-дослідна, організаційна, інформаційна та профорієнтаційна, виховна, міжнародна діяльність. Підкреслено, що кафедра відіграє важливу роль щодо генерування актуальних і перспективних напрямів наукової діяльності, розробки актуальних проблем педагогічної науки, запровадження інтерактивних форм і методів в освітній процес щодо формування в здобувачів пізнавального інтересу, творчого, креативного та критичного мислення, розв'язання наукових проблем тощо. Проаналізовано напрями діяльності кафедри дошкільної освіти ДВНЗ «ДДПУ» та їхній зміст, що прямо чи опосередковано сприяють підвищенню якості освіти, а отже, і наукової діяльності.
Посилання
Про вищу освіту : Закон України від 01.07.2014 р. № 1556-VII, зі змінами № 3062-IX від 02.05.2023. Взято з https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18#Text.
Стандарти і рекомендації щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти (ESG). Київ: ТОВ «Поліграф плюс», 2015. 32 с.
Статут ДВНЗ «ДДПУ». Слов’янськ, 2016. Взято з http://surl.li/eahqb
Башкір, О. І. (2019). Науково-педагогічна діяльність кафедр педагогіки у вищих педагогічних навчальних закладах України (початок XX – початок XXI століття). (Дис. доктора пед. наук). Харків, Україна: Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).