АКСІОЛОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ СОЦІАЛЬНО-ГУМАНІТАРНОЇ РОБОТИ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.19.2023.285679Ключові слова:
соціально-гуманітарна робота, цінності, культурні цінності, заклад вищої освіти, майбутні вчителі початкової школиАнотація
Стаття присвячена дослідженню аксіологічного потенціалу соціально-гуманітарної роботи закладів вищої освіти. Автор аналізує роль цінностей, сформованих у процесі соціально-гуманітарної роботи вишу, та їх вплив на здобувачів. Виокремлюючи ключові цінності, вироблені в межах соціально-гуманітарної роботи, автор пропонує стратегії для підвищення ефективності цієї діяльності. В статті розглянута соціально-гуманітарна діяльність ЗВО, як специфічна діяльність, свідомо спрямована на підготовку підростаючого покоління до життя відповідно до економічних, політичних, моральних, естетичних та інших цілей суспільства, має значний потенціал у процесі формування культурних цінностей майбутніх вчителів початкової школи з урахуванням таких напрямів: цивільно-патріотичний, професійно-трудовий, духовно-моральний, культурно-масовий. Автор доводить, що соціально-гуманітарна робота вишу має бути спрямована на розуміння ролі цінностей в житті особистості, формування культурних цінностей здобувачів.
Посилання
Антоненко, Т. Л. (2009). Психологічні основи впливу ціннісно-смислової сфери на професійне становлення майбутнього фахівця. Педагогіка і психологія: Вісник АПН України, 4 (65), 26‒36.
Бех, І. Д. (1998). Особистісно зорієнтоване виховання : наук.-метод. посіб. Київ: ІЗМН.
Бондаренко, Н. В., Косянчук, С. В. (2022). Національно-патріотичне виховання у контексті сучасних викликів: методичні рекомендації. Київ: Фенікс.
Довідник з виховної роботи зі студентами (2014). В. І. Тернопільська, Т. В. Коломієць, І. О. Піонтківська. Тернопіль : Навчальна книга. Богдан.
Дубасенюк, О. А. (2014). Духовно-моральне виховання студентської молоді. Інноваційні підходи до виховання студентської молоді у вищих навчальних закладах: матеріали Міжнар. наук.-практ. конференції (м. Житомир, 22-23 травня 2014 р.) / За ред. О. А. Дубасенюк, В. А. Ковальчук. Житомир: Вид-во ЖДУ ім. І. Франка, с. 78‒87.
Калюжна, Т. Г. (2012). Педагогічна аксіологія в умовах модернізації професійно-педагогічної освіти: монографія. За наук. ред. О. В. Уваркіної. Київ: Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова.
Кондрашова, Л. В., Лаврентьєва, О. О., Зеленкова, Н. І. (2008). Методика організації виховної роботи в сучасній школі. Кривий Ріг : КДПУ.
Корнійчук, Р. А., Постоєва, О. Г. (2019). Про духовно-моральне виховання студентської молоді. Науковий вісник УМО. Серія. Педагогіка, випуск 4. URL: http://umo.edu.ua/images/content/institutes/imp/vydannya/visnyk_umo/pedagogika/4_2019/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BDi%D0%B9%D1%87%D1%83%D0%BA_%D0%BF%D0%B5%D0%B4.pdf
Кремень, В. Г. (2003). Освіта і наука України: шляхи модернізації: факти, роздуми, перспективи. Київ: Грамота.
Михайлишин, Г. Й. (2006). Формування професійних умінь майбутніх вчителів у системі виховної роботи вищих навчальних закладів фізичного виховання: дис. канд. пед. наук. Київ.
Харагірло, В. Є. (2020). Національне виховання здобувачів освіти на сучасному етапі. Біла Церква: БІНПО.
Шашенко, С. Ю. (2004). Соціальне становлення студентської молоді у позааудиторний час у вищих навчальних закладах: автореф. дис. … канд. пед. наук: Національний педагогічний ун-т ім. М.П. Драгоманова. Київ.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).