ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ЦЕНТРУ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ В УМОВАХ ПОВНОМАСШТАБНОГО ВІЙСЬКОВОГО ВТОРГНЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.19.2023.285670Ключові слова:
освіта дорослих, центр освіти дорослих, військовий станАнотація
Стаття присвячена розгляду діяльності Центру освіти дорослих м. Полтава в умовах повномасштабного воєнного вторгнення. Звична робота була порушена внаслідок безпосередньо бойових дій, великої кількості внутрішньо переміщених осіб, зменшенню або відсутності фінансування, відтоку кадрового потенціалу, проблем із енергопостачанням та опалення. Розглянуті конкретні кількісні та якісні показники, отримані протягом складного 2022 року, дидактичні особливості, обумовлені ситуацією. На прикладі Центру освіти дорослих м. Полтава проаналізовано відповідь на ці виклики, особливості організації навчальної та іншої діяльності, наприклад гуманітарної, та надано рекомендації для інших подібних центрів освіти дорослих. Також показано, що такі центри освіти дорослих можуть стати точками зростання, інтеграції та реінтеграції у громаді.
Посилання
Когут, І, Нікуліна, О., Сирбу, О., Жерьобкіна, Т., Назаренко, Ю. (2023). Війна та освіта: Як рік повномасштабного вторгнення вплинув на українські школи. Київ: Аналітичний центр Cedos.
Ніколаєв, Є., Рій, Г., Шемелинець, І. (2023). Вища освіта в Україні: зміни через війну: аналітичний звіт. Київ: Київський університет імені Бориса Грінченка.
Шевчук, І., Шевчук, А. (2022). Освітня аналітика крізь призму війни: виклики та можливості для вищої школи України. Економіка та суспільство, 39. DOI: https://doi.org/10.32782/2524-0072/2022-39-80.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).