ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТІВ: НА ПРИКЛАДІ ПІЗАНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.18.2022.272680Ключові слова:
соціальна педагогіка, вища школа, євроінтеграціяАнотація
У статті представлені результати вивчення досвіду соціалізації студентів європейських закладів вищої освіти, зокрема Пізанського університету (UNIPI, Італія). Автори аналізують систему соціалізації в закордонних вишах, порівнюючи з існуючою практикою українських педагогічних університетів: рівень їх соціалізації, здатність адаптуватися в соціальному та професійному середовищі, сформованість необхідних професійних та соціальних компетентностей. У статті висвітлюються особливості процесу соціалізації в сучасних соціо-культурних умовах країни. Автори наголошують на необхідності вдосконалення процесу соціалізації студентської молоді в Україні, враховуючи процеси євроінтеграції. Зосереджується увага на позитивних особливостях існуючої системи соціалізації в європейських країнах, зокрема, в Італії. За приклад узято досвід факультету лінгвістики, зокрема студентів, що навчаються на кафедрі філології, літератури та лінгвістики.
Посилання
Євтух, М. Б. і Сердюк, О. П. (2002). Соціальна педагогіка. Київ, Україна: МАУП.
Москаленко, В. В. (2013). Соціалізація особистості. Київ, Україна: Фенікс.
Овчаренко, Г. Е. (2005). Педагогічні умови соціалізації студентів мистецько-педагогічних спеціальностей у позанавчальній діяльності. (Автореф. дис. канд. пед. наук). Луганськ, Україна: Луганський національний педагогічний ун-т ім. Тараса Шевченка.
Турчанинова, В. Н. (2005). Формирование у студентов профессиональной компетентности в социальной работе с семьей. (Дис. канд. пед. наук). Екатеринбург, Россия: ЕГУ.
Усик, О. Ф. (2010). Формування соціокультурної компетентності студентів філологічних спеціальностей у процесі вивчення гуманітарних дисциплін. (Дис. канд. пед. наук). Київ, Україна: Інститут педагогіки АПН України.
Making a European area of lifelong learning a reality. http://ec.europa.eu/education/
Meraz Lewis, Ramona, B. (2011). The lived worlds and life experiences of residents in university linked retirement communities: A qualitative approach. Master's Theses and Doctoral Dissertations. 421:http://commons.emich.edu/theses/421
Ricardo Rodrigues, Stefania Ilinca, Maša Filipovič Hrast, Andrej Srakar and Valentina Hlebec. (2022). Care Task Division in Familialistic Care Regimes: A Comparative Analysis of Gender and Socio-Economic Inequalities in Austria and Slovenia. Sustainability, 14(15), 9423. :https://doi.org/10.3390/su14159423
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).