ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОЇ СФЕРИ ЗДОБУВАЧІВ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ЗАСОБАМИ МИСТЕЦТВА
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.18.2022.272664Ключові слова:
емоції, емоційна сфера, емоційний відгук, емоційний інтелект, емоційна грамотність, естетичне сприйняття, мистецтво, педагогічний процесАнотація
У статті проведено теоретичний аналіз наукової літератури з проблеми можливостей різних видів мистецтва у формуванні емоційної сфери здобувача початкової освіти. У зв’язку з чим автор показує специфіку мистецтва в емоційному впливі на учня початкової школи і пов’язаний з ним механізм виховного впливу. Розкрито сутність понять «емоції», «емоційна сфера». Висвітлюються психолого-педагогічні умови, щоб забезпечити емоційний розвиток здобувачів початкової освіти засобами мистецтва. Зазначені функції що виконує мистецтво, впливаючи на емоційну сферу здобувачів початкової освіти.
Посилання
Державний стандарт початкової освіти (2017). Взято з : http://nus.org.ua/wpcontent/uploads/2017/08/NewSchool_Presentation-final_18-08-2017.pdf
Локарєва, Г. В. (2016). Можливості використання музикотерапії в загальноосвітніх закладах. Мистецтво та освіта: науково-методичний журнал «Педагогічна думка», 4 (82), 7–11.
Просіна, О. (2018). Розвиток емоційного інтелекту як основа формування професійної компетентності майбутніх вчителів музики. Гірська школа українських Карпат, 18, 119–122.
Прядко, О. М. (2021). Розвиток емоційного інтелекту у дітей молодшого шкільного віку засобами музичного мистецтва. Наукові записки. Серія: Педагогічні науки, 195, 110–114.
Цурка, О. (2018). Емоційний розвиток дітей. Як батьки можуть допомогти і не нашкодити. Взято з : https://nus.org.ua/view/emotsijnyj-rozvytok-ditej-yak-batky-mozhut-dopomogty-i-ne-nashkodyty/
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).