УМОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ЛІТЕРАТУРНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ТОСКАНИ ТА ДОНЕЧЧИНИ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ КОМУНІКАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ» В ПІЗАНСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.18.2022.272642Ключові слова:
вища школа, комунікативістика, італійська література, українська літератураАнотація
Робота присвячена умовам реалізації наукового проєкту в Пізанському університеті (м. Піза, Італія, UNIPI), що стосується дослідження регіональних літературних систем Тоскани та Донбасу, питанням формування регіонального комунікаційного простору. Передбачається встановити, зокрема, особливості й закономірності виникнення і становлення принципів функціонування цієї системи в сучасних соціокультурних умовах та можливість інтегруватися у європейський літературний процес. Об’єкт дослідження становить сукупність регіональних опублікованих творів художньої літератури, що складають цілісну підсистему комунікацій Тоскани та Донбасу. Предметом дослідження є комунікаційні характеристики художньої літератури Тоскани та Донбасу, включаючи їх внутрішню та зовнішню структури (видавничо-виробничу структуру, авторів, читачів, літературні об’єднання).
Посилання
Бурдье, П. (2000). Поле литературы. Новое литературное обозрение. № 45. С. 22 – 87.
Буряк, В. Д. (2010). Комунікація і текстовий дискурс. Держава та регіони. Серія : Соціальні комунікації. № 3.С. 4 – 7.
Буряк, В. Д. (2001). Поетика інформаційно-художньої свідомості [Еволюція форм і методів вираження інформації (факту) в контексті інтелектуалізації творчої свідомості]. Д. : Видавництво Дніпропетровського університету. 392 с.
Буряк, В. (2000). Філософські та концептуальні основи інформаційно-художньої свідомості. Д.: Видавництво Дніпропетровського університету. 43 с.
Іванова, О. А. (2008). Літературний твір : між літературознавством і масовими комунікаціями. Вісник Одеського національного університету. Серія Філологія. Літературознавство. Одеса: Вид-во ОНУ імені І. І. Мечникова, Т. 13. Вип. 7. – С. 64 – 70.
Іванова, О. А. (2009). Сад літератури в журнальній оптиці сучасності : Медіакомунікації з, для і про літературу : Одеса : Астропринт, 368 с.
Пахльовська, О. (1990). Україно-італійські літературні зв’язки XV – XX ст. К.: Наукова думка, 218 с.
Тодоров, Ц.(2006). Поняття літератури та інші есе. К. : Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 162 с.
Шейко, В. М. (2001).Культура. Цивілізація. Глобалізація: (кінець XIX – початок XXI ст.) : монографія. в 2 т. Х. : Основа, Т. 1. 518 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).