РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ СТАРШИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ЗАСОБАМИ ТЕАТРАЛІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.17.2022.259997Ключові слова:
зв’язне мовлення, театралізація, театралізовані ігри, діти старшого дошкільного вікуАнотація
У статті висвітлено питання розвитку зв’язного мовлення старших дошкільників засобами театралізації. Найважливішою умовою всебічного розвитку дітей є правильне формування мовлення. Рівень розвитку мовлення зумовлює можливості дитини в пізнанні навколишньої дійсності, визначає характер відносин з однолітками та дорослими, характеризує психічний розвиток.
У статті розглянуто особливості трактування понять «зв’язне мовлення», «театралізована діяльність». У статті проаналізовано програму «Дитина»: підрозділи «Мовлення дитини» і «Театральна мозаїка». Встановлено, що перед вихователями закладів дошкільної освіти стоїть важливе завдання розвитку зв’язного мовлення в дітей на основі систематичного використання різних видів мовленнєвих ігор, театралізованих та режисерських ігор тощо.
Аналіз отриманих у ході емпіричного дослідження результатів підтверджує, що театралізована діяльність позитивно впливає на формування моральних понять і уявлень дітей, на розвиток зв’язного мовлення. З’ясовано, що діти дошкільного віку в процесі театралізованої діяльності вчаться спілкуватися, вести діалог, керувати силою свого голосу, темпом мовлення, що відповідає дійовій особі.
Посилання
Артемова, Л. В. (2010). Розвиток теорії та практики дитячої гри. Дошкільне виховання, 7, 12–16.
Базовий компонент дошкільної освіти (нова редакція). URL: https://bit.ly/3Kvuk0p.
Гавриш, Н. (2003). Розвиток мовлення та навчання дошкільнят рідної мови: мета і завдання. Київ: Профосвіта.
Огнев’юк, В. О. (Eds.). (2016). Дитина: Освітня програма для дітей від двох до семи років. Київ, ун-т ім. Б. Грінченка.
Лапшина, І. М., Колеснік, К. А. (2018). Основи вітчизняної дошкільної лінгводидактики. Вінниця: ТОВ Ландо ЛТД.
Богуш, А. М., Крутій, К. Л. (2014). Дошкільна лінґводидактика: словник-довідник: понад 600 термінів, понять та назв. Запоріжжя: ТОВ «ЛІПС» ЛТД.
Крутій, К. Л. (2013). Використання мультфільмів як засобу розвитку зв’язного мовлення дошкільників. Вихователь-методист дошкільного закладу, 10, 55–65.
Луцан, Н. І. (2006). Теорія і практика розвитку зв’язного мовлення дітей дошкільного віку в мовленнєво-ігровій діяльності. (Дис ... д-ра пед. наук: 13.00.02). Одеса.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).