СУЧАСНІ ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК УМОВА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ДО ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ДОЦІЛЬНОЇ ПОВЕДІНКИ ДОШКІЛЬНИКІВ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.17.2022.259975Ключові слова:
екологічно доцільна поведінка, сучасні інноваційні технології, майбутні вихователіАнотація
У статті розкрито особливості використання позааудиторних сучасних інноваційних форм, методів, засобів, технологій навчання, спрямованих на формування готовності майбутніх фахівців дошкільної освіти до оволодіння теоретико-практичним досвідом виховання екологічно доцільної поведінки дітей дошкільного віку.
Визначено традиційні форми (екологічні свята, ігри, екологічні екскурсії, вікторини тощо) та інноваційні форми позааудиторної діяльності за трьома напрямами: мотиваційно-комунікаційні (екологічні тренінги, інтерактивні екологічні ігри, екологічні акції); інформаційно-когнітивні (екологічні експедиції, відвідування етно-екологічних експозицій); еколого-творчі (науковий гурток, волонтерська та природоохоронна діяльність, екологічні студії, еколого-педагогічні кемпінги, квести, майстер класи, флешмоби, дослідницькі та практико-зорінтовані проєкти на замовлення).
Зазначено, що якість професійних знань і умінь досягається за умови визнання та опертя на унікальність суб’єктивного досвіду студента як важливого чинника саморозвитку та індивідуальної життєдіяльності у процесі навчання та у майбутній професії.
Посилання
Бадер, С. О. (2020). Система формування ціннісно-смислових орієнтацій майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти у фаховій підготовці. (Дис. д-ра пед. наук). Старобільськ.
Білянська, М. М. (2018). Теоретичні і методичні засади підготовки майбутніх учителів біології до еколого-педагогічної діяльності у загальноосвітніх навчальних закладах: (Дис. д-ра пед. наук). Київ.
Гончар, Н. П. (2015). Формування готовності майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів до використання інтерактивних технологій. (Дис. канд. пед. наук). Київ.
Мелманн, М., Пометун, Е. (2012). Диалоги об образовании для устойчивого развития. Київ: Видавничий дім «Освіта».
Пометун, О. І. (2015). Підготовка вчителів до викладання питань сталого розвитку. Київ: Педагогічна думка.
Пометун, О. І. (2014). Енциклопедія інтерактивного навчання. Бібліотека журналу «Історія і суспільствознавство в школах України: теорія та методика навчання, № 5–6 (8), 95 с.
Пометун, О. І., Пироженко, Л. В. (2005). Сучасний урок: інтерактивні технології навчання. Київ: А.С.К.
Селевко, Г. К. (2006). Энциклопедия образовательных технологий. В 2-х т. Москва: Народное образование, Т. 1.
Селевко, Г. К. (2005). Современные образовательные технологии: учебное пособие. Москва: Народное образование.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).