ГОТОВНІСТЬ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ ДО СПІВПРАЦІ З УЧНЯМИ В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.16.2021.246624Ключові слова:
професійна підготовка, майбутні вчителі музики, готовність до співпраці, структураАнотація
У статті висвітлено окремі аспекти формування професійної компетентності майбутнього вчителя музики, зокрема актуальну в контексті реформування загальної середньої освіти проблему готовності педагога до співпраці з учнями в освітньому процесі Нової української школи. Автори визначають формування готовності майбутніх учителів музики до співпраці з учнями як процес і результат виховання загальнолюдських та професійних цінностей студентів, професійно важливих якостей, засвоєння ними знань та оволодіння вміннями, що забезпечують ефективність міжособистісного та мистецького діалогу, реалізацію музичної співтворчості з учнями в освітньому процесі. У структурі поняття авторами виокремлено і схарактеризовано особистісно-аксіологічний, когнітивний та праксеологічний компоненти.
Посилання
Беземчук, Л. В. (2017). Підготовка майбутнього вчителя музичного мистецтва до викладання основного змісту шкільної освіти. Мистецька освіта : історія, теорія, технології : зб. наук. пр. За заг. ред. Т. А. Смирнової. Харків : ХНПУ, с. 271–288.
Дубасенюк, О. А., Семенюк, Т. В. і Антонова, О. Є. (2003). Професійна підготовка майбутнього вчителя до педагогічної діяльності. Житомир : Житомир. держ. пед. ун-т.
Концепція Нової української школи. (2016). Взято з https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/nova-ukrainska-shkolacompressed.pdf
Рудницька, О. П. (2010). Мистецька освіта в Україні : теорія і практика. Заг. ред. О. В. Михайличенко, ред. Г. Ю. Ніколаї. Суми : СумДПУ ім. А. С. Макаренка.
Мозгальова, Н. Г. (2012). Теорія та методика інструментально-виконавської підготовки майбутніх учителів музики. (Автореф. дис. д-ра пед. наук). Київ: Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова.
Орлов, В. Ф. (2003). Професійне становлення вчителів мистецьких дисциплін. Київ: Наукова думка.
Проворова, Є. М. (2017). Методична підготовка майбутнього вчителя музики на засадах праксеологічного підходу : теорія і практика. Суми: Вид-во СумДПУ імені А. С. Макаренка.
Смирнова, Т. А. (2008). Теорія та методика диригентсько-хорової освіти у вищих навчальних закладах: психолого-педагогічний аспект. Горлівка : ПП «Видавництво Ліхтар».
Ткаченко, Т. В. (2016). Формування вокально-сценічної культури студентів мистецьких факультетів педагогічних вузів. Харків: ХНПУ ім. Г.С. Сковороди.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).