РЕЗУЛЬТАТИ ЕКСПЕРИМЕНТУ З ІНТЕГРАЦІЇ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТА ІГРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ОРГАНІЗАЦІЮ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ МАЙБУТНІХ ОБЛІКОВЦІВ З РЕЄСТРАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКИХ ДАНИХ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.16.2021.246287Ключові слова:
самостійна робота;, інформаційні технології;, ігрові технології;, майбутній обліковець;, бізнес-симуляція.Анотація
У статті представлено результати експериментального дослідження доцільності інтеграції інформаційних та ігрових технологій в організацію самостійної роботи здобувачів освіти, що навчаються за професією «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних» у Вищому професійному училищі №7 м. Кременчука Полтавської області з предмета «Інформаційні системи і технології в обліку». Описано три етапи експерименту: констатувальний, формувальний і контрольний. Визначено критерії оцінки доцільності інтеграції інформаційних та ігрових технологій в організацію самостійної роботи: мотиваційно-особистісний, практично-професійної спрямованості, функціонально-компетентнісний. Описано обрані методи і методики дослідження. Наведено статистичний аналіз результатів експерименту: рівня активності та спрямованість навчальної діяльності здобувачів освіти; кількісні та якісні характеристики інформаційного забезпечення навчальної діяльності, її професійну спрямованість, систематизованість, доступність для засвоєння; загальний рівень ефективності навчальної діяльності.
Посилання
Бірюкова, Т. В. Мурга, О. В. (2012). Організація самостійної роботи студентів вищого навчального закладу. Взято з http://www.nbuv.gov.ua/old_jrn/soc_gum/znpkp_ped/2012_18/r4/p4_2.pdf.
Вдовенко, І. С. (2013). Використання інформаційних технологій майбутніми учителями професійного навчання у процесі активізації самостійної пізнавальної діяльності. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету. Педагогічні науки, 110, 184–187.
Бойко, Н. І. (2018). Організація самостійної роботи студентів вищих навчальних закладів в умовах застосування інформаційно-комунікаційних технологій. (Автореф. дис. канд. пед. наук). Київ.
Гомонюк, О. М. (2010). Використання ділових ігор у професійній підготовці майбутніх соціальних педагогів. Педагогічні науки, 52, 11–14.
Гуревич, Р. С. (2014). Контекстне професійне навчання в мережевих спільнотах. Освіта дорослих: теорія, досвід, перспективи, 1 (8), 34–48.
Гущина, Н. (2014). Комп’ютерні ігри у навчальному процесі. Академія Інноваційного розвитку освіти. Взято з http://www.airo.com.ua/komp-yuterni-igri-u-navchalnomu-protsesi/.
Костенко О. В. (2017). Інтеграція інформаційних та ігрових технологій в організацію самостійної роботи майбутніх обліковців. Теоретико-методичні основи підготовки конкурентоздатних фахівців у контексті сучасного ринку праці: зб. матеріалів наук.-практ. конф., Кривий Ріг, 6 квітня 2017 р. / за заг.ред. Л.М. Сергеєвої. Кривий Ріг: КПГТЛ, с. 232–235.
Красовська, Ю. & Романів, О. (2012). Використання бізнес-симуляторів для формування професійної компетентності фахівця-економіста. Нова педагогічна думка. Науковий журнал, 1, 23 – 34.
Максимова, Л. П. (2015). Організаційно-педагогічні засади забезпечення якості професійної підготовки майбутніх економістів засобами ІКТ. (Дис. канд. пед. наук). Київ.
Пічугіна, І. С. (2015). Сучасний стан застосування інформаційно-комунікаційних технологій для самоосвіти та саморозвитку особистості дорослих. Інформаційні технології в освіті, 24, 172–191.
Поясок, Т. Б., Беспарточна О. І. & Костенко, О. В. (2020). Інтерактивний навчальний посібник «Сучасні технології освітнього процесу». Кременчук: ПП Щербатих О.В.
Сисоєва, C. О. (2011). Інтерактивні технології навчання дорослих. Київ: ВД «ЕКМО».
Степанов, В. П., Борозенець, І. О., & Бурдаєв, В. П. (2015). Система дистанційного навчання та використання інформаційних технологій. Харків: ХНЕУ ім. С. Кузнеця.
Тодорова, І. С. (2002). Методика моніторингу навчальної діяльності студентів. Педагогічна майстерність як сучасна технологія розвитку особистості вчителя: Матер. Всеукраїнської наук.-практ. конф. 4-6 березня 2002. Полтава, АСМІ, С. 276–281.
Stupak, O. (2020). Educational technologies in training future managers. Advanced Education, 15, 97–104.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).