ВИКОРИСТАННЯ ЦИФРОВИХ ІНСТРУМЕНТІВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО ДИСТАНЦІЙНОГО Й ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ В КРИЗОВИХ УМОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.15.2021.243008Ключові слова:
дистанційне навчання, змішане навчання, Moоdle, Zoom, Nearpod, YouTube, онлайн-курсиАнотація
Статтю присвячено актуальній проблемі організації дистанційного та змішаного навчання в кризових умовах: розкрито сутність понять «дистанційне навчання» та «змішане навчання», охарактеризовано цифрові інструменти для здійснення ефективного онлайн-навчання та переваги дистанційних технологій; визначено ролі викладачів і студентів у дистанційному навчанні. Узагальнення досвіду здійснювалося на базі Комунального закладу «Покровський педагогічний фаховий коледж». У статті обґрунтовано необхідність застосування різних цифрових інструментів при здійсненні дистанційного та змішаного навчання для забезпечення кращого засвоєння знань здобувачами освіти та з метою сприяння формуванню їх професійної компетентності.
Посилання
Graham, C. R. (2005). Blended learning system: Definition, current trends and future direction. In: Bonk, C.J., Graham, C.R. (eds.) Handbook of Blended Learning: Global Perspectives, Local Designs, pp.3–21. Pfeiffer, San Francisco.
Moebs, S. & Weibelzahl, S. (2006). Towards a good mix in blended learning for small and medium sized enterprises – Outline of a Delphi Study. Proceedings of the Workshop on Blended Learning and SMEs held in conjuction with the 1stEuropean Conference on Technology Enhancing Learning. Crete, Greece, 1–6.
Siemens, G., Gašević, D., & Dawson, S. (2015). Preparing for the Digital University: A Review of the History and Current State of Distance, Blended and Online Learning. Athabasca University Press.
Unified Modeling Language (UML). Взято з http://opentechnology.ru/products/moodle
Youtube-канали для підтримки дистанційного навчання. Взято з http://teach-hub.com/youtube-kanaly-dlia-pidtrymky-dystantsiynoho-navchannia/
Бугайчук, К. (2011). Дистанційне навчання у вищих навчальних закладах МВС України: сучасні проблеми та форми впровадження. Наукові записки. Серія: Педагогіка, 1, 57–63.
Дудіч, Г. (2020). Платформа Nearpod як ефективний інструмент синхронної та асинхронної взаємодії при дистанційному навчанні. Взято з https://naurok.com.ua/post/platforma-nearpod-yak-efektivniy-instrument-sinhronno-ta-asinhronno-vzaemodi-pri-distanciynomu-navchanni
Концепція розвитку дистанційної освіти в Україні (2000). Взято з http://www.osvita.org.ua/distance/pravo/00.html
Кун, К. (2006). E-Learning - электронное обучение. Информатика и образование, 10, 16–18.
Кухаренко, В. М., Березенська, С. М., & Бугайчук, К. Л. (2016). Теорія та практика змішаного навчання. Харків: Міськдрук, НТУ ХПІ.
Михайлова, Н. В. (2012). Электронная обучающая среда MOODLE как средство организации асинхронной самостоятельной работы студентов вуза. (Автореф. дис. канд. наук). Оренбург.
Наказ Міністерства №466 від 25.04.2013. Взято з http://vnz.org.ua/dokumenty/spysok/3841-nakaz-ministerstva-466-vid-25042013
Прилуцкая, Ю. А. (2016). Активизация деятельности учащихся с помощью онлайн-платформы Nearpod. Новое слово в науке: перспективы развития : материалы VII Междунар. науч.–практ. конф. (Чебоксары, 15 янв. 2016 г.). В 2 т. Т. 1. Чебоксары: ЦНС «Интерактив плюс», 1 (7), 280–281.
Швецова, І. В. & Бондаренко, В. В. (2019). Упровадження змішаного навчання (blended learning) у процесі викладання англійської мови за професійним спрямуванням. Молодий вчений, 7.2, 78–82.
Як використовувати YouTube у дистанційному навчанні. Взято з https://nus.org.ua/articles/yak-vykorystovuvaty-youtube-u-dystantsijnijnomu-navchanni/
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).