РОЛЬ ЦИФРОВОГО КОНТЕНТ-НАВЧАННЯ В СОЦІАЛІЗАЦІЇ СТУДЕНТІВ-МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.15.2021.243006Ключові слова:
цифровізація освіти, процес соціалізації, вища освітаАнотація
У статті висвітлено роль та місце цифрового контент-навчання в процесі соціалізації майбутніх студентів-філологів. Автор порушує проблему невідповідності нових вимог до підготовки студентів вищих навчальних закладів та їх соціалізації під час навчання. Наголошується на необхідності урахування тенденцій цифровізації під час підготовки фахівців філологічних спеціальностей. Проведено аналіз основних принципів цифровізації в комунікаційній стратегії університетської освіти. Автор актуалізує потребу формування у студентів цифрової культури, яка пов’язується із здатністю особи продуктивно соціалізуватися в освітньому просторі вищого навчального закладу. Такий процес можливий, за переконанням дослідниці, проте потребує низки перетворень. Автор наголошує на необхідності вдосконалення процесу соціалізації студентів, враховуючи тенденції інформатизації та цифровізації суспільства в реформуванні освіти.
Посилання
Андрущенко, В. (2005). Освіта в діалозі цивілізацій: зростання комунікативної функції освіти. Освіта і управління, 8 (1), 18–19.
Грабар, Н. Г. (2012). Мультимедійні технології та їхній вплив на комунікацію в освіті. Вісник Книжкової палати, 6, 20 – 22.
Лапінський, В. В. (2010). Засоби інформаційно-комунікаційних технологій єдиного інформаційного простору системи освіти України. Київ: Педагогічна думка.
Пилипенко, О. І. (2012). Комунікативні ефекти соціальної роботи. Світ соціальних комунікацій. Київ: КиМУ.
Почепцов, Г. Г. (2010). Соціальні і нові комунікативні технології. Комунікація. 2010. № 1.19-26.
Сидоренко, О. Л. (2004). Соціальна педагогіка як наука. Харків: ХНУ ім. В. М. Каразіна.
Усик, О. Ф. (2010). Формування соціокультурної компетентності студентів філологічних спеціальностей у процесі вивчення гуманітарних дисциплін (дис. канд. пед. наук.). Київ, Україна: Інститут педагогіки АПН.
Шелестова, А. М. (2013). Характеристика сучасного інтегрованого інформаційно-комунікаційного простору вищого навчального закладу. Вісник ХДАК, 39, 235 – 241.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).