CYFROWE MATERIAŁY EDUKACYJNE – PRZEGLĄD ŹRÓDEŁ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.15.2021.242934Ключові слова:
edukacja zdalna, cyfrowe materiały edukacyjne, pandemia, szkołaАнотація
Pandemia koronawirusa zmusiła systemy edukacyjne na całym świecie do oceny swoich osiągnięć w zakresie wdrażania cyfrowej edukacji. Ta sytuacja nie ominęła również Polski. Okazało się jednak, że nasze szkoły nie były przygotowane do podjęcia nauki w zdalnych warunkach. Napotkaliśmy na liczne problemy – logistyczne i merytoryczne. Najpoważniejszym jednak był brak lub nieznajomość cyfrowych materiałów edukacyjnych, co powodowało, że nauczyciele próbowali dokonać transmisji tradycyjnych metod nauczania do nowej rzeczywistości komunikacji w przestrzeni internetowej. Kolejne miesiące izolacji społecznej zmieniły jednak realia polskiej szkoły – zaczęto korzystać ze źródeł do tej pory niedocenionych oraz rozwijać istniejące już portale edukacyjne.
Посилання
Gajderowicz, T., Jakubowski, M. (2020). Cyfrowe wyzwania stojące przed polską edukacją. Polski Instytut Ekonomiczny. Warszawa.
Buchner, A., Wierzbicka, A. (2020). Edukacja zdalna w czasie pandemii. Raport. Centrum Cyfrowe. Warszawa.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).