ІКТ У ФОРМУВАННІ МОВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.237108Ключові слова:
вища освіта, цифрові освітні ресурси, майбутні педагоги, мовна підготовка, дистанційний курс, електронний посібник, інтерактивний плакатАнотація
У статті висвітлено досвід формування мовної компетентності здобувачів вищої освіти зі спеціальності 013 Початкова освіта ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Проаналізовано особливості організації освітнього процесу з лінгвістичної підготовки майбутніх учителів початкової школи в умовах дистанційного навчання під час пандемії COVID-19. Виокремлено основні види цифрових освітніх ресурсів, які розробляють і використовують викладачі кафедри теорії і практики початкової освіти під час формування мовної компетентності майбутніх учителів початкової школи.
Посилання
Гордєєва, А.Й. (2012). Інтелектуальні карти як засіб формування іншомовної комунікативної компетентності майбутніх філологів. Іноземні мови, № 4(72), 51–58.
Гудзик, И.Ф. (2007). Компетентностно ориентированное обучение русскому языку в начальных классах (в школах с украинским языком обучения). Чернівці: Видавничий дім «Букрек».
Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти вивчення, викладання, оцінювання. (2003). Наук. ред. укр. вид. С. Ю. Ніколаєва. Київ : Ленвіт.
Зязюн, І.А. (2005). Педагогічна майстерність : проблеми, пошуки, перспективи. Київ ; Глухів : РВВ ГДПУ.
Компетентнісний підхід у неперервній освіті. (2012). За науковою редакцією І.Г.Єрмакова. Донецьк: Каштан.
Концепція «Нова українська школа». (2016, 27 жовтня). URL: https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/novaukrainska-shkola-compressed.pdf
Кухаренко, В.М. (2015). Системний підхід до змішаного навчання. Інформаційні технології в освіті, № 24, 53–67. DOI:10.14308/ite000568.
Нагрибельна, І.А. (2016). Самостійна робота в системі підготовки майбутніх учителів початкових класів до навчання української мови. Херсон.
Пентилюк, М.І. (2011). Актуальні проблеми сучасної лінгводидактики. Київ: Ленвіт.
Шлыкова, О.В. (2004). Культура мультимедиа. Москва: ФАИР-ПРЕСС.
Stukalo, N., Simakhova, A. (2020). COVID-19 Impact on Ukrainian Higher Education. Universal Journal of Educational Research, 8(8), 3673–3678. DOI: 10.13189/ujer.2020.080846
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).