РЕЗУЛЬТАТИ ЕКСПЕРИМЕНТУ З ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ БАКАЛАВРІВ КОМП’ЮТЕРНИХ НАУК
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.236870Ключові слова:
інформаційно-аналітична компетентність, майбутній бакалавр, комп’ютерні науки, педагогічні умови, професійна підготовкаАнотація
У статті представлено результати перевірки ефективності педагогічних умов формування інформаційно-аналітичної компетентності майбутніх бакалаврів комп’ютерних наук: формування мотивації до інформаційно-аналітичної діяльності як чиннику професійного становлення та кар’єрного зростання майбутніх бакалаврів комп’ютерних наук; збагачення змісту навчальних дисциплін інформацією, спрямованою на опанування студентами системи знань про сутність інформаційно-аналітичної діяльності та набуття ними вмінь і навичок щодо її практичної реалізації; урізноманітнення процесу професійної підготовки студентів засобами проєктних методів навчання. Описано якісні зміни, що відбулися зі студентами експериментальної групи в контексті сформованості в них інформаційно-аналітичної компетентності. Представлено перспективи подальших наукових у руслі адаптації авторських педагогічних умов формування інформаційно-аналітичної компетентності студентів до реалізації в межах неформальної та інформальної освіти.
Посилання
Бабкін, В.В. (2020). Аналіз вихідного рівня інформаційно-аналітичної компетентності студентів спеціальності «Комп’ютерні науки». Педагогіка формування творчої особистості у вищій і загальноосвітній школах, 71, 24–28.
Бутенко, В.Г. (2019). Розвиток критичного мислення засобами іноземної мови у процесі формування інформаційно-аналітичної компетентності майбутніх правоохоронців. Вісник Національної академії Державної прикордонної служби України. Серія : Педагогіка, 3. URL: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vnadped_2019_3_3.
Елканова, Т.М. (2009). Формирование информационно-аналитической компетентности в структуре общегуманитарного базиса образования. Высшее образование сегодня, 12, 53–57.
Захарова, І.В. (2013). Основи інформаційно-аналітичної діяльності. Київ: Центр учбової літератури.
Лодатко, Є.О. (2018). Інформаційно-аналітична компетентність майбутніх фахівців у контексті сучасних освітніх реалій. Вісник Чернігівського національного педагогічного університету. Серія : Педагогічні науки, 155, 176–179.
Ягупов, В.В, Величко, Н.О, Гириловська, І.В, Гуралюк, А.Г., Закатнов, Д.О., Майборода, Л.А., Паржницький, В.В. (2014). Розвиток інформаційно-аналітичної компетентності педагогічних працівників ПТНЗ: теорія і практика. Київ: ТОВ «НВП Поліграфсервіс».
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).