ДЕМОКРАТИЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ ЯК ВІДПОВІДЬ НА ВИКЛИКИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.236866Ключові слова:
людина, освіта, культура, демократія, виховання, гуманізмАнотація
Сучасний світ (зовнішній і внутрішній) стає все більш демократичним, гуманістичним, орієнтованим на людину. І хоча локальні війни ведуться в різних регіонах світу, включаючи Україну, демократизація світу стає все більш помітною реальністю. Відповідні процеси відбуваються і в Україні. Вони визначають необхідність використання новітніх підходів до освіти як головного механізму підготовки людини до життя в майбутньому демократичному суспільстві. Звичайно, освіту для демократії потрібно переформатувати: вона сама повинна стати демократичною. Демократизація освіти є основною тенденцією її модернізації в епоху глобалізації. Основне завдання полягає в запобіганні загрозам та створенні сприятливих умов для позитивного впливу. У відповідь на виклики глобалізації пропонується розвиток національної ідеї освіти, зміст якої полягає у збереженні та примноженні національних освітніх традицій.
Посилання
Каленюк, І. С., Куклін, О. В., Ямковий, В. А. (2015). Сучасні ризики розвитку вищої освіти в Україні. Економіка України, 2 (639), 70–83.
Петрович, О. Г. (2010). Современное российское высшее образование в условиях глобализации. (Автореферат кандидатской диссертации). Саратов.
Воронкова, В. Г. (2012). Теоретичні та методологічні засади розвитку сучасного суспільства в умовах синергетичної глобалізації. Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії, 50, 21–34.
Андріяш, В. І. (2013). Державна етнополітика України в умовах глобалізації. Миколаїв: Видавництво БДУ.
Саркісян, Т. Н. (2014). До питання модернізації освіти. Європейський науковий огляд, 3–4, 89–92.
Кореневский, А. В., Узнародов, И. М. (2010). Модернизация образования: индивидуализация междисциплинарности. Высшее образование в России, 11, 113–118.
Каленюк, І. С. (2009). Університети в координатах глобального розвитку. Вища школа, 9, 5–11.
Кремень, В. Г. (2010). Філософія антропоцентризму в освітньому просторі. Київ: «Знання» про Україну.
Яцейко, М. (2009). Демократизація як закономірність модернізації освіти в умовах глобалізації. (Автореферат кандидатської дисертації). Київ.
Рябенко, Є. (2010). Особливості побудови соціальної держави в Україні шляхом освіти. Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії, 40, 146–154.
Яковець, В. (2014). Виклики глобалізації та стратегічні цілі реформи освіти в Україні. Теорія та методи управління освітою, 3.
Стасюк, Г. (2008). Освіта як фактор державотворення. (Автореферат кандидатської дисертації). Київ.
Куріто, О. В. (2012). Методологія розуміння аксіології в сучасній філософії освіти. Гуманітарний вісник Запорізької державної інженерної академії, 1, 78–83.
Тоффлер, Е. (1999). Третья волна. Москва: Издательство АСТ.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).