ФОРМУВАННЯ ДЕМОКРАТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ: ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.236863Ключові слова:
демократія, цінності, майбутні педагоги, професійна освіта, самоосвіта, самовиховання, розвиток, компетентність, освітаАнотація
У статті наголошено на значенні освіти у життєдіяльності людини; її тісному зв’язку з демократією та її розбудовою. Проаналізовано особливості організації навчально-виховного процесу закладів вищої освіти через демократію і задля демократії. Виокремлено основні чинники впливу на розвиток позитивних рис та якостей, базових умінь та навичок, компетентностей майбутніх учителів; формування їх демократичних цінностей. Здійснено оцінку основних мотивів професійного вибору та підготовки студентів на різних етапах дослідження; вивчення ціннісних пріоритетів. Діагностовано освітнє середовище закладу вищої освіти щодо організації навчально-виховного процесу на засадах демократії; розмежовано професійні та особистісні інтереси та потреби здобувачів вищої освіти. Апробовано різні форми, прийоми, методи організації, технології навчання студентів; встановлено найбільш ефективні із них щодо формування демократичних цінностей.
Посилання
Кавалеров, А.А. (2001). Цінність у соціокультурній трансформації. Одеса: Астропринт.
Скок, М.А. (2002). Ціннісні орієнтації особистості сучасного студента. Вісник Чернігівського ДПУ імені Т. Шевченка. Серія: Психологічні науки, Вип. 11, 128–132.
Шапошнікова, І. (2013). Формування ціннісних орієнтацій сучасної української молоді. Соціальні технології: актуальні проблеми теорії та практики, Вип.57, 181–187.
Щербак, І. (2017). Демократичні цінності населення України: структура та фактори формування. Вісник Київського національного ун-ту ім. Т. Шевченка, № 1(8), 66–67.
The Nature of Human Values. M. Rokeach (1973). N.Y.; London: Free Press.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).