МЕТОДИЧНІ УМОВИ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРИНЦИПІВ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ОСВІТИ НА УРОКАХ ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.236615Ключові слова:
майбутній вчитель трудового навчання, методичні умови, педагогічні умови, принципи демократичної освітиАнотація
У статті проаналізовано зміст понять педагогічна й методична умова у загальному значенні та в процесі підготовки майбутнього вчителя трудового навчання. Визначено й розкрито сутність методичних умов підготовки майбутнього вчителя до реалізації принципів демократичної освіти на уроках трудового навчання, до яких віднесено: визначення та збагачення змісту навчальних дисциплін загальнонаукового, загально педагогічного циклів й курсу теорія і методика трудового навчання та технології відповідними знаннями; розробка та запровадження вибіркового курсу «Основи демократизації технологічної освіти»; розробка тематики курсових робіт з проблем реалізації демократичної освіти в освітньому процесі ЗЗСО, розробка для студентів методичних вказівок щодо реалізації принципів демократичної освіти на уроках трудового навчання під час проходження педагогічної практики в школі.
Посилання
Будас, А. (2014). Методичні умови ефективності навчання правознавства студентів економічних спеціальностей. Збірник наукових праць Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, 2, 59–65.
Бырылова, Е.А., Авдеева, Н.В. (2013). Методические условия формирования и развития общекультурных компетенций у бакалавров педагогического образования в области безопасности жизнедеятельности. Молодой учёный, 8 (55), 380–383.
Коберник, О.М., Ящук, С.М. (2015). Наукові засади теорії та методики навчання технологій. Умань: ФОП «Жовтий».
Макхамов, Д. (2012). Демократизация педагогического процесса в средних профессиональных учебных заведениях. Основные тенденции развития (на материалах педагогического и технического колледжа). (Дис. канд. пед. наук). Душанбе.
Моцак, С.І. (2011). Методичні основи організації позаурочної роботи з історії у профільних класах. (Дис. канд. пед. наук). Київ.
Мусакаева, З.З. (2006). Педагогические условия гуманизации и демократизации внутришкольного управления. (Автореф. дис. канд. пед. наук). Махачкала.
Назаренко, Г.А. (2016). Теорія і практика виховання культури демократизму учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів. (Дис. докт. пед. наук). Київ.
Сластенин, В.А., Исаев, И.Ф., Мищенко, А.И., Шиянов, Е.Н. (2002). Педагогика. Москва: Школьная Пресса.
Сергеева, Т.Н. (2011). Формирование демократических ценностных ориентаций у будущего учителя. (Автореф. дис. канд. пед. наук). Нижний Новгород.
Словник-довідник з професійної педагогіки. (2006). Ред.-упоряд. А. В. Семенова. Одеса: «Пальміра».
Стешенко, В., Стешенко, Б. (2018). Фактори визначення педагогічних умов організації освітнього процесу в закладах вищої освіти. Професіоналізм педагога: теоретичні й методичні аспекти, 8, 27–37.
Хуторянский, И.И. (2000). Педагогические условия демократизации муниципальной системы общего образования. (Дис. канд. пед. наук). Томск.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).