МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТРЕНІНГУ З МЕДІАГРАМОТНОСТІ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ МИСТЕЦТВА
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.236602Ключові слова:
медіаграмотність;, медіаосвіта;, учитель мистецтва;, методика;, інтеграція.Анотація
У статті висвітлено окремі аспекти розвитку медіаграмотності вчителів мистецтва, що в сучасних реаліях є ключовим елементом політики у сфері споживання інформації. Медіаграмотність учителів мистецьких дисциплін схарактеризовано авторкою як результат їхньої медіаосвіти, а найбільш ефективною формою роботи визначено тренінг із медіаграмотності. Поміж обов’язкових компонентів і методів тренінгу виокремлено інтерактивні методи навчання, вправи-«криголами», руханки, рефлексію. Наголошено на важливості професійна спрямованість тренінгу з медіаграмотності для вчителів мистецтва закладів загальної середньої та позашкільної освіти, що реалізується завдяки дидактичним завданням, які інтегрують у собі елементи медіаосвіти і можуть бути використані вчителями у професійній діяльності.
Посилання
Власенко, І.А., & Олійник, М.С. (2018). Формування медіаграмотності студентів: практичний аспект. Теорія і практика сучасної психології, (2), 115–118.
Вправи, які розвивають навички інфомедійної грамотності. Навчально-методичне видання. (2020). Київ: IREX в Україні.
Гаврілова, Л., Хмарна, Л. (2019). Формування медіаграмотності вчителів мистецьких дисциплін як теоретична проблема. Інноваційна педагогіка, Спецвипуск, 122–127.
Закон України «Про освіту». (2017). Відомості Верховної Ради України, 38–39 (с. 380). URL: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2145-19
Іванов, В., Волошенюк, О., Кульчинська, Л., Іванова, Т., Мірошниченко, Ю. (2012). Медіаосвіта та медіаграмотність: короткий огляд. Київ: АУП, ЦВП.
Концепція впровадження медіаосвіти в Україні. (2010). URL: http://www.ispp.org.ua/news_44.htm.
Лобода, В., Петрова, Л. (2020). Інноваційний підхід до формування медіаграмотності освітян Сумщини. Збірник статей Восьмої міжнародної науково-методичної конференції «Критичне мислення в епоху токсичного контенту». Київ: ЦВП, АУП, 351–355.
Ishutina, O. (2020). Implementing Media Literacy into the Education Curriculum of Preservice Primary School Teachers. Professionalism of the Teacher: Theoretical and Methodological Aspects, 13, 113–121. https://doi.org/10.31865/2414-9292.13.2020.223321
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).