ФІЛОСОФІЯ МУЗИКИ ЯК СВІТОГЛЯДНА ДОМІНАНТА ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛІВ МУЗИКИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.236463Ключові слова:
філософія музики, світоглядна домінанта, учитель музики, духовна особистість, ціннісні орієнтириАнотація
У статті висвітлено основоположні аспекти формування світоглядного базису майбутніх учителів музики в процесі фахової підготовки. Розглянуто інструментарій музичного мистецтва під час формування смисложиттєвих принципів особистості в умовах сьогодення. Досліджено семантичний простір філософії музики як потенціації духовного самовизначення особистості. З’ясовано, що одним із пріоритетних напрямів викладання музичного мистецтва є інтеграційний аспект, що потребує комплексного підходу до подання матеріалу, усвідомлення глибинних міждисциплінарних зв’язків, встановлення соціокультурного діалогу потребує наявності педагогічної майстерності, широкого спектра знань у різних галузях гуманітаристики, розуміння ціннісних стратегій розвитку сучасного мистецтва.
Посилання
Адорно, Т. (2001). Философия новой музыки. Москва: Логос.
Гомілко, О. (2012). Філософія музики як нова філософська дисципліна: постметафізичні перспективи. Філософія освіти, 1–2, 228–237.
Гуссерль, Э. (2009). Идеи к чистой феноменологии и феноменологической философии. Москва: Академический Проект.
Козаренко, О. (2012). Філософія музики як необхідна складова сучасної мистецької освіти. Вісник Львівського ун-ту, 11, 3–7.
Коломієць, Г. (2009). Про концепцію цінності музики як субстанції і музики як способу ціннісної взаємодії людини зі світом. Часопис Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, 1, 104–114.
Коломиец, Г. (2009). Ценность музыки: философский аспект. Москва: Книжный дом «ЛИБРОКОМ».
Лосев, А. (1991). Философия. Мифология. Культура. Москва: Политиздат.
Мамардашвили, М. (2011). Сознание и цивилизация. Санкт-Петербург: Азбука.
Сильвестров, В. (2011). Дочекатися музики. Київ: ДУХ І ЛІТЕРА.
Тарапата-Більченко, Л. (2016). Аксіологічні домінанти філософії музики. Актуальні питання мистецької освіти та виховання: збірник наукових праць. Сумський державний педагогічний університет ім. А. С. Макаренка, 1, 12–19.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).