ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СОЦІАЛІЗАЦІЇ МАЙБУТНІХ ФІЛОЛОГІВ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.236455Ключові слова:
соціальна педагогіка, процес соціалізації, вища освітаАнотація
У статті представлені результати теоретичного опрацювання теми соціалізації студентської молоді, зокрема, студентів філологічних спеціальностей. Автор порушує проблему невідповідності нових вимог до випускників вищих навчальних закладів та рівнем їх соціалізації, що позначається на сформованості компетентностей, нездатності адаптуватися в соціальному та професійному середовищі. Досліджено структуру соціалізації, її етапи та компоненти. Проведено аналіз підходів до визначення соціалізації. Соціалізація розглядається автором як двосторонній процес постійної передачі суспільством і засвоєння індивідом протягом усього життя норм, культурних цінностей та зразків поведінки. У статті висвітлюються особливості соціалізації студентства в цілому, і майбутніх студентів-філологів зокрема. Автор наголошує на необхідності вдосконалення процесу соціалізації в процесі підготовки фахівців та створення нових умов, що будуть сприяти формуванню професійних компетентностей студентів.
Посилання
Євтух, М.Б. і Сердюк, О.П. (2002). Соціальна педагогіка. Київ, Україна: МАУП.
Москаленко, В.В. (2013). Соціалізація особистості. Київ, Україна: Фенікс.
Овчаренко, Г.Е. (2005). Педагогічні умови соціалізації студентів мистецько-педагогічних спеціальностей у позанавчальній діяльності. (Автореф. дис. канд. пед. наук). Луганськ, Україна: Луганський національний педагогічний ун-т ім. Тараса Шевченка.
Турчанинова, В.Н. (2005). Формирование у студентов профессиональной компетентности в социальной работе с семьей. (Дис. канд. пед. наук). Екатеринбург, Россия: ЕГУ.
Усик, О.Ф. (2010). Формування соціокультурної компетентності студентів філологічних спеціальностей у процесі вивчення гуманітарних дисциплін. ( Дис. канд. пед. наук). Київ, Україна: Інститут педагогіки АПН України.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).