МІЖУНІВЕРСИТЕТСЬКІ КОМУНІКАЦІЙНІ ЗАХОДИ ЯК СПОСІБ ФОРМУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО ДОСЛІДНИЦЬКОГО СЕРЕДОВИЩА
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.14.2021.236444Ключові слова:
наукова комунікація, регіональне дослідницьке середовище, вебконференція, міжуніверситетська співпраця, здобувачі освітньо-наукового рівня.Анотація
У статті описано практичний досвід міжуніверситетської співпраці Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди і ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет» у створенні регіонального дослідницького середовища шляхом проведення спільного комунікаційного заходу, розкрито функціональні та організаційно-процесуальні аспекти вебконференції як дієвого й ефективного способу формування єдиного науково-дослідницького середовища на регіональному рівні. Обрання формату комунікаційного заходу автори обґрунтували положеннями теорії інформаційного суспільства, теорії комунікаційних технологій, ресурсами інтеракційного підходу, що декларує усвідомлення цінності рівних прав і паритетності усіх учасників – суб’єктів комунікаційних заходів. У результатах дослідження наведено практичний матеріал, що використовувався в міжуніверситетському комунікаційному заході: складники чек-листа, пам’ятки для учасників, стендові доповіді, питання для обговорення та ін.
Посилання
Bell, D. (1980). The Social Framework of the Information Society. Oxford.
McLuhan, H. M. (2003). Understanding Media: The Extensions Of Man. Reissued by MIT Press, 1994. / Маклюэн, Г. M. Понимание Медиа: Внешние расширения человека. Пер. с англ. В. Николаев. Москва. URL: https://gtmarket.ru/library/basis/3528
Salzburg II Initiative Recommendations” of the European University Association (EUA Council for Doctoral Education), 2010 URL: https://eua.eu/downloads/publications/salzburg%20ii%20recommendations%202010.pdf
Newcomb, T. M., Turner, R. H. and Converse, P. E. (1969). Social psychology: the study of human interaction. London: Routledge and K. Paul, p. 174 – 188.
Гриффин, Э. (2015). Коммуникация: теории и практики; пер. с англ. Харьков: Гуманитарный центр.
ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет». [Офіційна сторінка]. URL: http://www.ddpu.edu.ua/
Єременко, О. (2020). Спільна мова комунікації. URL: https://naqa.gov.ua/2020/05/спільна-мова-комунікації/
Карпчук, Н. П. (2015). Засади комунікаційної політики: досвід країн-членів Європейського Союзу. Луцьк: Вежа-Друк.
Кафедра освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди [Офіційна сторінка]. URL: https://www.kaf-pedagogy-hnpu.com/news-4
Острозька, Н. В. (2017). Прикладні соціально-комунікаційні технології. Запоріжжя: ЗНТУ.
Почепцов, Г. (2017). Від покемонів до гібридних війн: нові комунікативні технології ХХІ століття. Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія».
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).