СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ ФАХІВЦЯ ІЗ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ В УМОВАХ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.31865/2414-9292.13.2020.223100Ключові слова:
професійна освіта, соціально-комунікативна компетентність, фізичне виховання.Анотація
У статті сформульовано основну мету професійної освіти на сучасному етапі розвитку українського суспільства. Узагальнено погляди вчених на розуміння соціальної та комунікативної компетентностей. Розкрито зміст понять: «соціальна компетентність», «комунікативна компетентність», «соціально-комунікативна компетентність». У статті обґрунтовано місце та роль соціально-комунікативної компетентності у структурі професійної підготовки майбутнього фахівця із фізичного виховання. З’ясовано специфіку та представлено зв’язок між поняттями соціальної та комунікативної компетентностей. Встановлено, що категорія соціально-комунікативної компетентності має інтегральний характер і складає підґрунтя наукового аналізу процесу формування компетентностей майбутніх фахівців із фізичного виховання. Обґрунтовано необхідність формування соціально-комунікативної компетентності в процесі фахової підготовки.
Посилання
Бальсевич, В. (2003). Спортивно-ориентированное физическое воспитание; образовательный и социальный аспекты. Теория и практика физической культуры, 5, 19 – 22.
Белл, Р. (1980). Социолингвистика: цели, методы, проблемы. Москва, Российская Федерация: Международные отношения.
Бориснев, С. (2003). Социология коммуникации. Москва, Российская Федерация: ЮНИТИ-ДАНА.
Зимняя, И. (2004). Ключевые компетентности как результативно-целевая основа компетентностного подхода в образовании. Взято з http: // old.vvsu.ru/dap/development_program/files/zimnya.pdf.
Каландаров, К. (1998). Управление общественным сознанием. Роль коммуникативных процессов. Москва, Российская Федерация: Монолит.
Найн, А. (2012). Компетентностный подход в образовании как основа качественной подготовки специалистов физической культуры. Челябинск, Российская Федерация: Изд-во Уральская академия.
Селевко, Г. (2003). Компетентности и их классификация. Народное образование, 4, 138–144.
Федоренко, Ю. (2002). Комунікативна компетенція як найважливіший елемент успішного спілкування. Рідна школа, 1, 63–65.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).